Balkan'da 6 Ülke (Vizesiz)

 • 13.07.2019 - 20.07.2019
 • 7 Gün / 6 Gece
 • 1. GÜN

  Hareket - Belgrad

  Havalimanında buluşma Belgrad a hareket .

  Belgrad Şehir Turu :Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerlerdir.

  Konaklama ve Akşam yemeği otelde.

  1.GECELEME BELGRAD

 • 2. GÜN

  Kale – Tuna Nehri

  01 Haziran 2019 - Cumartesi

  Sabah kahvaltısı sonrasında . Sava ve Tuna nehirlerinin birleşmesi (hava şartlarına bağlı olarak isteğe bağlı tekne turu )

  SONRASINDA Saraybosna ya hareket. İlk olarak 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarını ziyaret ediyoruz . Avrupa’nın en müstesna çarşısı başçarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır.

  Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamlayacağız.Akşam yemeği otelde.

  2. Gece SARAYBOSNA

 • 3. GÜN

  Saraybosna - Mostar

  Hayat tüneli (Savaş tüneli ) gezisi VE Mostar a hareket,

  İlk olarak Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz.

  Bir sonraki durağımız, gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Zamana Bağlı extra Blagay Tekkesi ( Alperenler Tekkesi – Sarı Saltuk )

  Konaklama otelde ve akşam yemeği serbest

  3.GECELEME MOSTAR

 • 4. GÜN

  Kotor - Budva - Bar - İşkodra

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ’a giriş yapıyoruz

  Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’a hareket. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız.Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman.

  Ardından Karadağ’ın liman kenti Bar'a geçiyoruz. Eski evleri ve limanıyla ünlü bu şehri panoramik olarak gördükten sonra otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme ve geceleme İşkodra daki otelimizde.

  4.GECELEME İŞKODRA

 • 5. GÜN

  Tiran - Ohri

  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak konaklama yapacağımız Ohri’ye hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda İşkodra Kalesini panoramik olarak görüyoruz Elbasan üzerinden geçerek,Ohrid'e doğru yola çıkıyoruz varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz.

  Bu turumuzda panoramik olarak, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St.Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi veRoma döneminden kalma Anfi-tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4.yy Kiliseleri , Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri Çınar Meydanı, Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır.

  Buradaki turumuzun ardından konaklayacağımız otele varış ve geceleme otelimizde.Konaklama Ohri’deki otelimizde.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turu yada Kaynaklar Turu'na katılabilirler.

  5.GECELEME OHRİ

 • 6. GÜN

  Tetova - Üsküp - Prizren

  05 Haziran 2019 - Çarşamba

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Tetova ya hareket Alaca Camii gezisi. Üsküp e hareket ve varış .

  Üsküp Şehir Turu : Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Başçarşı, Vardar Nehri, 6. yy.dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.dan kalma StSpas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır.

  Üsküp Şehir Turumuzu tamamladıktan sonra Prizren e hareket otele yerleşme ve akşam yemeği (extra)

  6.GECELEME PRİZREN

 • 7. GÜN

  Prizren - Kosova

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Prizren Şehir Turu :

  Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Prizren turu sonrasında Kosova’nın Başkenti Priştine’ye hareket 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. Panoramik turumuz esnasında 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Kosova Müzesi, Osmanlılar’ ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında

  Sonrasında havalimanına transfer.

Ekstra Turlar:

Saraybosna - Boşnak Gecesi (Ulaşım + Akşam Yemeği + Folklor Gösterisi + İçecek)45EURO

Blagay (Alperenler Tekkesi ) (Ulaşım + Rehberlik + Giriş Ücreti)15EURO

Belgrad Tuna Da Tekne Turu 25EURO

Ohrid Makedon Gecesi (Ulaşım + Akşam Yemeği + Folklor Gösterisi + İçecek) 45EURO

Ohri Kaynaklar Turu (Ulaşım + Rehberlik)30EURO

Gezilecek Şehir ve Ülkeler

Belgrad SIRBİSTAN

Saraybosna - Mostar - Trenbinje BOSNA-HERSEK

Kotor - Budva KARADAĞ

İşkodra - TiranARNAVUTLUK

Ohri - Üsküp MAKEDONYA

Prizren - Piriştine KOSOVA

Grup rezervasyonlarınızı 444 45 98 numaralı telefonumuzdan yapabilirsiniz.

Derya Tekin Kapadokya Turu

Uzun zamandır kapadokyaya gitmeyi düşünüyordum. Sizler sayesinde gitmiş oldum ekibinize ilgilinizden dolayı teşekkür ederim.

Murat Tonguç Yunanistan Turu

Daha önce de katıldığım turlar da vardı her zaman mutlu ayrılmışımdır. Yine çok güzel bir tur oldu rehberimize ve tüm Koşukavak ekibine teşekkürü bir borç bilirim.