Balkan Üçlüsü 4 Günde 3 Ülke

 • Tarih Sorunuz
 • 3 Gece/4 Gün
 • 1. GÜN

  İstanbul / Kavala

  Gezimizin ilk günü 20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı, 21.00 Mecediyeköy Migros Önü, 21.30 Bakırköy Ömür Alışveriş Merkezi Önü hareketle Silivri – Keşan karayolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Dedeağaç - Gümülcine - İskeçe - karayolu takip edilerek Kavala’ya varışımızı gerçekleştiriyoruz.

 • 2. GÜN

  Kavala / Selanik / Manastır / Resne / Ohrid

  Kavala`ya varışımızın ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyesinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası Kavala sahilinde kısa süreli fotoğraf molasının ardından Selanik yolculuğu. Selanik varışı ile panaromik şehir turu; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey camii, E.Venezelo - P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından araçla buluşma sonrası Bitola’ya hareket. Makedonya sınır geçişinin ardından varılacak olan Bitola’da; Şirok Sokak, Bedesten, İshak Paşa Camii, Yeni Camii dış mekan ziyaretleri ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi binası görülecek yerler arasındadır. Bitola turunun ardından İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne'li Niyazi Beyin memleketinden geçerek Resneli Niyazi’nin Sarayını (dış mekan ziyareti) ziyaret ettikten sonra ilerleyen yolculukla Balkanların incisi Ohrid’e varıyoruz. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin ekstra düzenleyeceği Makedon Gecesi Turumuza katılabilirler.(30 EUR)

  Sabah Kahvaltısı: Kavala’da dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
  Öğle Yemeği: Selanik şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: Deniz Mahsulleri ve Mezeler.
  Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi.
  Konaklama: Hotel Belvedere v.b – Ohrid
  Para Birimleri : Yunanistan - Euro , Makedonya – Denar ( Ortalama 1 Euro : 60 Denar )
  Rota: İstanbul-Kavala (445 km), Kavala – Selanik (136 km) , Selanik-Bitola (200 km) , Bitola-Resne(32 km) , Resne-Ohrid ( 36 km )
  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 849 km
  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:30

 • 3. GÜN

  Ohrid / Tetova / Üsküp

  Otelde alınan kahvaltının ardından Ohrid şehrinde gerçekleştirilecek olan turumuzda; Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Pir Mehmet Hayati Camii ve tekkesi ile Bedesten, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi ve özgün sivil mimari örnekleri taşıyan tarihi Ohri sokakları görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler.(10 EUR) Tekne turunun ardından çarşıda serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin ekstra düzenleyeceği Ohrid Gölünün doğduğu yer olup muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naum Turuna katılabilirler.(20EUR) Turun ardından başkent Üsküp yolculuğuna başlıyoruz. Güzergahımız üzerinde ülkenin 3. Büyük şehri ve Arnavut nüfusunun en yoğun olduğu Tetova (Kalkandelen) şehrini ziyaret ediyoruz. İki kız kardeşin banisi olduğu Alaca Camii ve İmarethanesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla varılan başkent Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Serbest zaman ve buluşmanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: Ohrid şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi:Ohrid Alabalığı , Köfte ve Güveçte Kurufasulye.
  Akşam Yemeği: Üsküp şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.Rehber Tavsiyesi : Üsküp köftesi ve Güveçte kurufasulye.
  Konaklama: Hotel Karpoş v.b – Üsküp
  Para Birimleri : Makedonya – Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 60 Denar )
  Rota: Ohrid - Tetova (134 km) , Tetova – Üsküp (46 km)
  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 180 km
  Otele Giriş Saati: 19:00

 • 4. GÜN

  Üsküp / Sofya

  Otelde alınan kahvaltının ardından Bulgaristan yolculuğu. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin düzenleyeceği, ekstra Matka Kanyonu Turuna katılabilirler. Eşsiz güzelliği ile bilinen Matka kanyonunda keyifli yürüyüş ve eşsiz doğa manzaralarında fotoğraf molası.(10 EUR). Sınır geçişinin ardınan yaklaşık 4 saat sürecek olan başkent Sofya yolculuğu. Sofya varşı ile panoramik şehir turu. Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi, panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Akabinde meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ile fotoğraf molasının ardından şehrin simgesi olan Banya Başı camisini ziyaret ediyoruz. Programın ardınan otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin ekstra düzenleyeceği Bulgar Tavernası Turumuza katılabilirler.(30 EUR)

  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: , Sofya’da rehberin belirliyeceği Türk Lokantası ekstra serbest zaman.
  Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğindeBulgar Gecesi .
  Konaklama: Hotel Silver House v.b - Sofya
  Para Birimleri Bulgaristan – Leva ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 Leva )
  Rota: Üsküp - Matka (19 km) , Matka – Sofya ( 248 km )
  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 267 km
  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini : 20:00

 • 5. GÜN

  Sofya / Plovdiv / İstanbul

  Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından araçla buluşma ve dönüş yolculuğu başlangıcı. İki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv varış. Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam - Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme fırsatımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde türlü kültüler faliyetlere ev sahipligi yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Plovdiv´in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya, Eski Roma çağından kalma Antik Amfitiyatro, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Djumaya camisi görülmeye değer yerler arasındandır. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Türkiyeye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde varılacak Kapıkule sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden ilerleyerek İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. brq Öğle Yemeği: , Plovdiv şehir merkezinde ekstra serbest zaman.
  Akşam Yemeği:Edirne – İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisi.
  Para Birimleri Bulgaristan – Leva ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 Leva )
  Rota: Sofya – Plovdiv (145 km) , Plovdiv – Kapıkule (155 km) , Kapıkule – İstanbul ( 258 km)
  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 558 km
  İstanbul Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20.30

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

Lüks otobüsler ile ulaşım

Yerel profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri

1 Gece Ohrid 4* Otellerde Konaklama ve Sabah kahvaltısı

1 Gece Üsküp 4* Otellerde Konaklama ve Sabah kahvaltısı

1 Gece Sofya 4* Otellerde Konaklama ve Sabah kahvaltısı

Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri

Şehir Vergileri

Gümrük Vergileri

Programda belirtilen panoramik şehir turları.

Araç içi su ikramı

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar

Kavala molasında alınan kahvaltı.

Öğle ve Akşam yemekleri

Şoför ve rehber bahşişleri

MULTİ SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR).

Yurtdışı çıkış harcı

Yurtdisi seyahat saglik sigortasi

Grup rezervasyonlarınızı 444 45 98 numaralı telefonumuzdan yapabilirsiniz.

Tur Fiyatı 169 €

Tur Tarihleri

10.08.2019

11.08.2019

21.08.2019

04.09.2019

18.09.2019

25.10.2019

Derya Tekin Kapadokya Turu

Uzun zamandır kapadokyaya gitmeyi düşünüyordum. Sizler sayesinde gitmiş oldum ekibinize ilgilinizden dolayı teşekkür ederim.

Murat Tonguç Yunanistan Turu

Daha önce de katıldığım turlar da vardı her zaman mutlu ayrılmışımdır. Yine çok güzel bir tur oldu rehberimize ve tüm Koşukavak ekibine teşekkürü bir borç bilirim.