Baştanbaşa Balkanlar

 • Tarih Sorunuz
 • 8 Gece/10 Gün
 • 1. GÜN

  Hareket - İstanbul

  01 Ağustos 2019 - Perşembe

  Grubumuzca belirlenecek noktada buluşma ve hareket. Yol üzerinde gerekli molalar verilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Sofya’ya yolculuk.

 • 2. GÜN

  Plovdiv / Sofya (Bulgaristan)

  02 Ağustos 2019 - Cuma

  Sabah saatlerinde Plovdiv’e varış. Kahvaltı için mola (ekstra)

  Şehir turu; Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezleri, koruma altındaki eski şehri ve antik tiyatro, Cuma camii, antik amfi tiyatro göreceğimiz yerler arasındadır.

  Sofya’ya hareket ve varış. şehir turu; Aleksandır Nevski katedrali, Sofya Üniversitesi, meclis binası, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yeniçeri elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu evi önünden Rus kilisesi, Parlamento,başbakanlık, cumhurbaşkanlığı, merkez bankası, Ulu camii, Rotondo kilisesi, Banya Başı camii görülecek yerler arasındadır.

  Konaklama içi otele varış ve odalara yerleşme.Akşam yemeği otelimizde.

  1. Geceleme Sofya

 • 3. GÜN

  Sofya / Belgrad (Bulgaristan – Sırbistan )

  03 Ağustos 2019 - Cumartesi

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sırbistan’a hareket. Sınır geçiş işlemleri sonrası Belgrad’a hareket ve varış.

  Canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa'nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmet'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi görülecek yerler arasındadır.

  •Konaklama için otele varış ve odalara yerleşme.Akşam yemeği otelimizde

  2.Geceleme Belgrad

 • 4. GÜN

  Belgrad / Sarayevo (Sırbistan - Bosna)

  04 Ağustos 2019 - Pazar

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bosna Hersek’e hareket. Sınır geçiş işlemleri sonrası Sarayevo’ya hareket ve varış.

  İki asır boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turu. Meşhur Baş çarşı, yakın tarihin en kanlı savaşlarından birinin cereyan ettiği Savaş Tüneli, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz Ferhadiye Caddesi ve içinde modern Bosna-Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzet Begoviç'in mezarının da bulunduğu şehitlik görülecek yerler arasındadır.

  Konaklama için otele varış ve odalara yerleşme.Akşam yemeği otelimizde

  3.Geceleme Sarayevo

 • 5. GÜN

  Sarayevo / Mostar / Blagaj / Poçitel / Trebinje (Bosna Hersek )

  05 Ağustos 2019 - Pazartesi

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Mostar’a hareket. 1992 savaşında yıkılan köprüsüyle anılan Mostar'a varış. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Blagaj’a hareket.

  15. yüzyılda bölgeye Osmanlı dervişlerinin ulaşmasıyla inşa edilen ilk yapı olan Blagaj Tekkesi'ni ziyaret edeceğiz. Buna Nehri'nin kaynağındaki dev kayalık oluğa inşa edilmiş tekkenin civarındaki balık restoranlarında öğle yemeği yeme imkanınız da olacak.

  Poçitel’e hareket. 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel’e varış. Hacı Aliya camisi, Şişman İbrahim Paşa Medresesi, Saat kalesi (Sahat kula) ve Visoka kalesi görülecek yerler arasındadır. Poçitelj, Orta Çağ Bosna Devleti, Osmanlı İmparatorluğu ve Avusturya-Macaristan İmparatorluğu zamanlarında zengin tarihi ile bu devletler için önemli bir şehirdi.

  Trebinje’ye hareket ve varış.

  Konaklama için otele varış ve odalara yerleşme, Akşam yemeği otelimizde.

  4.Geceleme Trebinje

 • 6. GÜN

  Trebinje / Kotor / Budva / Bar / İşkodra (Bosna Hersek )

  06 Ağustos 2019 - Salı

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. Burada ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız.

  Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz. Öğle yemeği için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saate hareket, yolumuzun üzerinde zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında Bar’a hareket ve varış.

  Eski evleri ve limanıyla ünlü bu şehri panoramik olarak gördükten sonra fotoğraf molası.

  Arnavutluk’a hareket

  Sınır geçiş işlemleri sonrası Osmanlı’nın bölgede en son terk ettiği yer olma özelliği olan

  İşkodra’ya varış.

  Konaklama için otele varış ve odalara yerleşme.Akşam yemeği otelimizde.

  5.Geceleme İşkodra

 • 7. GÜN

  İşkodra / Prizren (Bosna Hersek-Arnavutluk-Kosova )

  07 Ağustos 2019 - Çarşamba

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İşkodra gezisi.

  İşkodra kalesi görülecek ve fotoğraf molası

  Kosova’ya hareket, sınır geçiş işlemleri sonrası Prizren’e hareket ve varış. Şehir turu esnasında çok sayıda cami ve onların sivri minareleri, , hamamları, taş çeşmeleri, köprüleri ve eski kalesi göze batmaktadır. Balkan ve Rumeli kentlerinin başında Prizren'in gelir. Sehir meydani Sadirvan, Sinan pasa camii, Mehmed efendi Bayraklı camii, Halveti tekkesi görülecek yerler arasındadır.

  Konaklama için otele varış ve odalara yerleşme.Akşam yemeği otelimizde.

  6. Geceleme Prizren

 • 8. GÜN

  Prizren / Üsküp / Tetovo / Struga / Ohri (Kosova-Makedonya )

  08 Ağustos 2019 - Perşembe

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Makedonya’ya hareket. Sınır geçiş işlemleri sonrası Üsküp’e hareket ve varış.

  Üsküp camileri ve hanları: Sultan II Murat camii, Isa Bey camii, Yahya pasa camii, Arasta camii, Carsi camii ve hanlar Kurşunlu Han, Vardar nehrinin üzerinden ve Üsküp’ün simgesi olan Taş köprü ve Fotoğraf molası.

  Türklerin yoğun olarak yaşadığı Tetovo’ya (Kalkandelen) hareket ve varış. Alaca camii ziyaret ediyoruz.

  Struga’ya hareket ve varış. Panoramik Struga şehir gezisi ve fotoğraf molası.

  Ohri’ye hareket ve varış.

  Konaklama için otele varış ve odalara yerleşme.Akşam yemeği otelimizde.

  7. Geceleme Ohri

 • 9. GÜN

  Ohri / Manastır / Selanik (Makedonya-Yunanistan )

  09 Ağustos 2019 - Cuma

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Panoramik Ohri şehir gezisi, UNESCO tarafından dünya mirasına alınarak koruma altına alınan Ohri antik kenti, Bacilika, Ohrid kalesi, antik tiyatro, Çar Semoil kilisesi, Osmanlı evleri, Kiril alfabesini yazan Kiril kardeşler heykelleri, camiler gezilerini yaptıktan sonra serbest zaman.

  Manastır’a hareket ve varış. Manastır şehir turu; Atatürk’ün 4 yıl kaldığı askeri idadisi ve arkeoloji müze ziyareti, eski Türk çarşısı gezisi sonrası serbest zaman.

  Yunanistan’a hareket. Sınır geçiş işlemleri sonrası Selaniğe hareket ve varış.

  Şehir turu; Kordon, Beyaz Kule ve panoramik olarak Osmanlı ve Bizans eserleri. Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün evi görülecek yerler arasındadır.

  Konaklama için otele varış ve odalara yerleşme.Akşam yemeği otelimizde.

  8. Geceleme Selanik

 • 10. GÜN

  Selanik / Kavala / Gümülcine / İstanbul (Yunanistan-Türkiye )

  10 Ağustos 2019 - Cumartesi

  • Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kavala’ya hareket ve varış.. şehir turu; Osmanlının Mısır Valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmareti, Atının üzerindeki Heykelini, doğduğu evi dışarıdan görüp fotoğraf çekiyoruz. Pargalı İbrahim Paşanın yaptırdığı, ancak bugün kilise olarak kullanılan camii, Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı su kemerleri görülecek yerler arasındadır.

  • Şehrin keyfini dilediğinizce çıkarabilmeniz için serbest zaman.

  • Gümülcine’ye hareket ve varış. Panoramik şehir turu. 1928 yılında kurulan Gümülcine Türk Gençler Birliği derneğinde mola

  • Türkiye’ye hareket. İpsala sınır kapısına hareket ve varış. Pasaport işlemleri sonrası yol boyunca gerekli molaların verilmesi ile İstanbul’a varış ve tur sonu.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks Otobüslerle Transfer

8 gece, 4* ve 5* otellerde konaklama

Otellerde alınan 8 sabah kahvaltısı

8 Akşam Yemeği Otellerde

Şehir turları

Rehberlik hizmeti

Otobüste ikramlar (çay, kahve, su vs.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Vize işlemleri: 140 €

Tur sigortası: 10 €

Yurt dışı çıkış harcı: 15 TL

Tüm öğlen yemekleri

Akşam yemeklerinde alınan içecekler

Müze girişleri

Kişisel harcamalarınız

Grup rezervasyonlarınızı 444 45 98 numaralı telefonumuzdan yada info@kosukavak.com.tr adresinden yapabilirsiniz.

Derya Tekin Kapadokya Turu

Uzun zamandır kapadokyaya gitmeyi düşünüyordum. Sizler sayesinde gitmiş oldum ekibinize ilgilinizden dolayı teşekkür ederim.

Murat Tonguç Yunanistan Turu

Daha önce de katıldığım turlar da vardı her zaman mutlu ayrılmışımdır. Yine çok güzel bir tur oldu rehberimize ve tüm Koşukavak ekibine teşekkürü bir borç bilirim.