Gazimağusa Turu

 • 30.09.2019 - 03.10.2019
 • 3 Gece/4 Gün
 • Tur DETAY

  Otelimizde çıkış işlemlerimizi ve sabah kahvaltısını açık büfe yaptıktan sonra 10:00 gibi aracımızın başında buluşuyoruz.

  11:00 Oteden rehberimiz eşliğinde hareket ederek Gazimağusa yolu üzerinde bulunan Muratağa, Sandallar ve Atlılar Köyleri ile Şehitlik ziyareti yapıyoruz. Bu köylerde Türk Halkı 14 Ağustos 1974 İkinci Barış Harekatında Rumların katliamına maruz kalmışlar ve harekat bitiminde ortaya çıkarılan toplu mezarlardan şimdi şehitlik olan alanlara nakledilmişlerdir.

  13:00 Barnabas incili hakkında efsaneleri duymuşuzdur… Aziz Barnabas Manastırı ile Kilisesi, Aziz Barnabas’ın adına yapılan Kıbrıs’taki en önemli dini yapılardan biridir. St. Barnabas İkon ve Arkeoloji Müzesi ziyareti ile devam ediyoruz.

  14:30 Daha sonraki ziyaret edeceğimiz mekan ise Antik Salamis kenti başta bir Aka kolonisi olarak kurulmuştur. Yunanistan’daki Salamis adasının kralı Telamonun oğlu olan Tekfros kentin efsanevi kurucusu olarak biliniyor. M.S. 647 yılından sonra aralıklarla devam eden Arap akınları, depremler ve limanın kum ve çamurla tıkanması sonucu şehri herkes terk eder. Böylece, bu gün ki Gazi Mağusa şehrinin durduğu yerde bir yerleşim yeri oluşmuş olur. Günümüzdeki Salamis Antik Harabeleri ve Roma Şehir Tiyatrosu kalıntıları ile özelliklerini rehberimiz detaylıca yerinde anlatıyor.

  16:00 Ziyaretimize Lala Mustafa Paşa Camisi (Saint Nicolas Katedrali ile devam ediyoruz. Gazimağusa, Namık Kemal Meydanı’nda Lüzinyan Döneminde gotik mimarı yapıtıyla 1298 - 1312 yılları arasında St. Nicolas Katedrali adıyla yapılmış bir yapıdır. Osmanlı’nın Gazi Mağusa kuşatması sırasında top atışlarıyla hayli zarar gördüğünden, kentin ele geçirildiği 1 Ağustos 1571 tarihinden sonra Sinan Paşa’nın emriyle, mihrap ve minber eklenerek camiye çevrilmiş ve Lala Mustafa Paşa’nın 17 Ağustos 1571 Cuma günü II. Sultan Selim’in adına burada okuttuğu hutbeyle ibadete açılmıştır.

  16:20 Hemen caminin yanında bulunan Canbulat Türbesi ve Müzesini ziyaret ediyoruz. Osmanlıların Mağusa’yı fethi sırasında en şiddetli çarpışmaların olduğu sırada savaşırken, bir kılıç darbesi ile kafası kesildi. Halk arasında kafasını kolunun altına alarak çarpışmaya devam ettiği şeklinde bir efsane yayılmıştır.

  17:00 Daha sonrasında aynı meydanda bulunan ve oynadığı bir tiyatro oyunu yüzünden 5 Nisan 1873 tarihinde Kıbrıs’a sürülen Namık Kemal’in Kaldığı Zindanı ziyaret ediyoruz. Venedik Sarayı Kalıntıları içinde bulunan bu zindanda 38 ay süren sürgün hayatından sonra 3 Haziran 1876 tarihinde V. Murat tarafından affedilerek İstanbul’a geri döndü. Bugün, zindan ve zindana bitişik duran bu bina, Namık Kemal'in yaşamı ve eserleri hakkında bilgilere ulaşılabilen bir müze olarak ziyaretçilere açılmıştır.

  17:30 Ziyaretimize 14. yüzyılda Mağusa Limanı’nı korumak amacıyla Lüzinyanlar tarafından inşa edilen Othello Kalesi ile devam ediyoruz. Etrafında derin hendek olan bu kule, koruduğu Kara ve Deniz kapıları ile beraber, surlarla çevrili kentin iki ana giriş kapılarının biriydi. Kalenin adı, Shakespeare’nin yazdığı tragedyadan almaktadır. Oyunun kahramanı olan Othello’nun yer aldığı sahnelerin bir bölümü ‘Kıbrıs’ta bir liman kentinde’ geçmektedir.

  18:00 Son olarak Kapalı Maraş Sınır Bölgesi (Panoramik) ziyaretini gerçekleştirerek bu bölgedeki turumuza son veriyoruz. Özellikle, 1969-1970 yılları arasında Beyrut'da süren savaştan dolayı Beyrut'un önem kaybetmesiyle Maraş, dünyanın en ünlü eğlence ve turizm merkezlerinden biri olarak gelişme göstermiştir. 1974 yılı Kıbrıs Barış Harekatı sonrası Maraş yerleşime kapatılmıştır.

  18:30 Rehberimiz ile günün analizini yaparak havalimanına doğru yola çıkıyoruz. 21:05 kalkışlı TK7625 uçuş numaralı THY uçağı ile uçuşumuzu gerçkleştiriyoruz.

  Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle…

Dahil Olan Hizmetler

Çift yön uçak biletleri

2 Gece yarım pansiyon (sabah kahvaltı, akşam yemeği) Tercih edilen Otel konaklaması

Çift yön hava alanı transferi

Tam zamanlı giriş ve çıkış günü olmak üzere yerel kültür turu

Araç içi ikramlar

Ören ve müze girişleri

Profesyonel rehberlik hizmetleri

Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

Yurt dışı çıkış harç pulu

Otelde ve tüm öğün yemeklerde yapılacak ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Ödeme Koşulları

İlk olarak 1 Eylül tarihinde %30,

İkinci olarak 1 Ekim tarihinde %30,

Son olarak giriş gününden 10 gün önce geriye kalan miktarın tamamı ödenmelidir.

Kur değeri 5.45 TL olarak fiyatlandırmalar yapılmıştır. Kur değerinde %5 üzerinde bir fark oluşması durumunda ödenmeyen miktara aradaki fark yansıtılacaktır.

İptal ve İade Şartları

Tur Tarihine 45 gün kala tarihine kadar %100 geri iade edilir

Tur Tarihine 30 gün kala yapılacak iptallerde ödenen miktarın %70’i iade edilir

Tur tarihine 15 gün kala yapılacak iptallerde ödenen miktarın %50’si iade edilir.

Giriş tarihine son 7 gün kala yapılacak iptallerde %30 iade edilir.

Daha sonraki tarihlerde yapılacak iptallerde iade bulunmamaktadır.

Not:

Paket turlar kontenjanlarla sınırlıdır.

Grup rezervasyonlarınızı 444 45 98 numaralı telefonumuzdan yapabilirsiniz.

Tur Fiyatı 1869 ₺

Tur Tarihleri

14.10.2019 - 17.10.2019

04.11.2019 - 07.11.2019

25.11.2019 - 28.11.2019

Derya Tekin Kapadokya Turu

Uzun zamandır kapadokyaya gitmeyi düşünüyordum. Sizler sayesinde gitmiş oldum ekibinize ilgilinizden dolayı teşekkür ederim.

Murat Tonguç Yunanistan Turu

Daha önce de katıldığım turlar da vardı her zaman mutlu ayrılmışımdır. Yine çok güzel bir tur oldu rehberimize ve tüm Koşukavak ekibine teşekkürü bir borç bilirim.