İstanbul’dan Direk Uçuşla Girit'i Ziyarete Gidiyoruz... 3 Gece / 4 gün

  • 08.11.2019 - 11.11.2019
  • 3 Gece 4 Gün

Değerli dostlar, 08-11 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’dan Girit’e doğrudan uçuşla 4 gün 3 gecelik yeni bir ziyaret programı yapma imkanı doğdu. Kontenjan dolmadan başvurularınızı kısa sürede yapmanızı öneririz

Kandiye/Heraklion-Resmo/Rethimno-Hanya/Chania-Ayios Nikolaos-Spinalonga-Yerapetra

1.GÜN: 8 Kasım 2019 Cuma.

Sabah saat 04:30'da Sabiha Gökçen Havaalanı  Pegasus Hava Yolları kontuarında buluşuyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra saat 06.30’da Pegasus Havayolları ile Girit-Heraklion’a hareket ediyoruz. 

Yaklaşık 90 dakikalık bir uçuştan sonra saat 08.00 gibi Girit-Heraklion’a varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra bizleri bekleyen otobüsümüzle Girit’in önemli turistik yerleşimlerinden biri olan Ayios Nikolaos’a hareket.

Ayios Nikolaos’ta yaya olarak yapılacak olan şehir turundan ve kahve molasından sonra Elounda kasabası karşısında bulunan Spinalonga Adasını ziyaret. Spinalonga Adasında1903 yılına kadar Türk denizcileri yaşamış ve sonrasında Ada 1950’li yıllara kadar cüzzamlılar kolonisi olarak kullanılmıştır. Spinalonga Adası ziyareti sonrası mübadele öncesi Erdek ve Marmara Adası’na iskan edilen Girit mübadillerinin yaşadığı Yerapetra’ya hareket. Yerapetra’da deniz kıyısındaki otelimize yerleşme. Yaya olarak şehir turu. Osmanlı döneminden kalan, Türk okulu, cami ve şadırvan gibi tarihi eserler görüldükten sonra Anadolu'dan göç edenlerin kurduğu mübadil derneğini ziyaret.

Akşam serbest

Konaklama: Yerapetra


2.GÜN: 9 Kasım 2019 Cumartesi

Sabah kahvaltısından sonra otobüsümüzle Heraklion/Kandiye’ye hareket.

Panaromik şehir turu ve Minos uygarlığının beşiği Knossos ören yerini ziyaret. Knossos’a giderken yolumuz üzerindeki ünlü yazar Kazancakis’in mezarını, Üçler Tekkesini ve Horasani Baba Tekkesini görüyoruz.

Knossos ören yeri ziyareti sonrası Arhanes köyünü ziyaret ve öğle yemeği. Öğle yemeği sonrası Heraklion’a dönüş ve otele yerleşme. Akşamüzeri yaya olarak Heraklion şehir turu. Elefteriou Venizelou Meydanı, Morosini Çeşmesi, Valide Sultan Sebili, Vezir Çarşısı, Vezir Camii, Yeniçeri kışlaları, Osmanlı ve Venedik dönemine ait tarihi ve kültürel miras örnekleri görülecek yerler arasındadır.

Şehir turundan sonra serbest zaman.

Konaklama: Heraklio


3.GÜN: 10 Kasım 2019, Pazar

Sabah kahvaltasından sonra Resmo/Rethimno ve Hanya/Chania’ya hareket.

Resmo şehir turu. Eski liman, Kara Musa Camii, Narece (Gazi Hüseyin Paşa) camii, Türk okulu, Mübadele meydanı, Osmanlı dönemi hükümet binası, Resmo kalesi (Forteza) gibi tarihi yerleri ziyaret. Resmo’da öğle yemeğimizi yedikten sonra Hanya’ya hareket. Hanya şehir turu.  Eski Türk mahalleri (Splanca, Kastelli, Tophane) , Musevi ve Rum mahalleri, Eski Liman, Venedik Tersaneleri, Yalı Camii, Hünkâr Camii, Ağa Camii gibi tarihi yerler ve eserler görülecek yerler arasındadır.

Şehir turu sonrası serbest zaman. 

Konaklama:  Hanya/Chania


4.GÜN: 11 Kasım 2019 Pazartesi

Sabah kahvaltısından sonra saat 12.00’ye kadar serbest zaman. 

Saat 12.00’de otelimizden ayrılıyor ve  Heraklion Havaalanına hareket ediyoruz. Saat 18.00’de  Aegean Havayollar ile İstanbul-Sabiha Gökçen Havaalanına uçuyoruz. Saat 20.30’da İstanbul’a varış ve turun sonu. 


Fiyata dahil olan hizmetler:

Vergiler dahil gidiş-dönüş uçak bileti.  

1 gece Yerapetra'da, 1 gece Kandiye'de, 1 gece Hanya'da, toplam 3 gece Girit'te konaklama. 

Konaklama yapılan otellerde sabah kahvaltısı,

Girit'te guruba tahsis edilen otobüsle ulaşım hizmetleri, 

Rehberlik hizmetleri. 


Fiyata dahil olmayan hizmetler:

Vize ücreti, 

Seyahat sağlık sigortası ücreti, 

Yurt dışı çıkış harcı, 

Ören yerleri  (knossos sarayı, müzeler) giriş ücreti, 

Öğle ve akşam yemekleri.


İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 540 €

SNG KONAKLAMA FARKI: 120 €

Ödemeler: Tura katılmak isteyen dostlarımız ilk ödeme olarak 300.-Euro’yu başvuru sırasında (son ödeme tarihi: 09 Eylül) , bakiye ödemelerini ise en son 09 Ekim 2019 tarihine kadar yapabilirler.       


Grup rezervasyonlarınızı 444 45 98 numaralı telefonumuzdan yapabilirsiniz.

Derya Tekin Kapadokya Turu

Uzun zamandır kapadokyaya gitmeyi düşünüyordum. Sizler sayesinde gitmiş oldum ekibinize ilgilinizden dolayı teşekkür ederim.

Murat Tonguç Yunanistan Turu

Daha önce de katıldığım turlar da vardı her zaman mutlu ayrılmışımdır. Yine çok güzel bir tur oldu rehberimize ve tüm Koşukavak ekibine teşekkürü bir borç bilirim.