Makedonya Turu (Bölge Buluşmalı Tur)

 • Tarih Sorunuz
 • 2 Gece / 3 Gün
 • 1. GÜN

  İstanbul / Üsküp

  Üsküp Havalimanında buluşma. Alanda hazır bekleyen araçlarımızla şehir turunu gerçekleştirmek üzere Üsküp şehir merkezine hareket. Varışın ardından başkent Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Programın ardından Üsküp çarşısında serbest zaman. Dileyen misafirlerimizi Rehberimizin organize edeceği Matka Kanyonu Turuna katılabilirler.(25 EUR) Programın ardından buluşma ile otele transfer. Geceleme Üsküp otelimizde.

 • 2. GÜN

  Üsküp / Ohrid / Bitola (Manastır) / Üsküp

  Otelde alınan kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz Rehberimizin organize edeceği tam günlük Ohri – Bitola (Manastır) turuna katılabilirler.(95 EUR) Otel önünde araçla buluşma sonrası Balkanların İncisi Ohrid’e hareket. Ara molalarla devam eden yolculukla Ohrid’e varış. Yürüyerek yapılacak turumuzda; Tarihi Çınar Meydanı, Pir Mehmet Hayati Camii ve Tekkesi, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Kliment Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası Unesco kenti Ohrid silüetini gölden izleme ve tanıma fırsatı bulacağımız gruba özel tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tekne turu ve Ohrid çarşısında alışveriş için verilecek olan serbest zamanın ardından Manastır’a yolculuk. Güzergah üzerinde İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne'li Niyazi Beyin memleketi Resne’den geçerek Resneli Niyazi’nin Sarayını (dış mekan ziyareti) ziyaret ettikten sonra ilerleyen yolculukla varulan Bitola’da; Şirok Sokak, Bedesten, İshak Paşa Camii, Yeni Camii dış mekan ziyaretleri ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi binası görülecek yerler arasındadır. Bitola turunun ardından Üsküp’e hareket. Üsküp varışı ile otele transfer. Geceleme Üsküp otelimizde.

 • 3. GÜN

  Üsküp / Priştine / Prizren / Üsküp

  Otelde alınan kahvaltının ardından uçuş saatine kadar serbest zaman. Rehberimiz tarafından tayin edilen buluşma saatinde Havalimanına transfer ile Program sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Havalimanı – Otel – Havalimanı Transferleri

Varış günü Üsküp şehir turu

Yerel profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri

2 Gece Üsküp 4* Otellerde oda – kahvaltı konaklama

Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

Şehir Vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Uçak Bileti

Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar

Öğle ve Akşam yemekleri

Ekstra Turlar

Yurtdışı çıkış harcı

Grup rezervasyonlarınızı 444 45 98 numaralı telefonumuzdan yada info@kosukavak.com.tr adresinden yapabilirsiniz.

Derya Tekin Kapadokya Turu

Uzun zamandır kapadokyaya gitmeyi düşünüyordum. Sizler sayesinde gitmiş oldum ekibinize ilgilinizden dolayı teşekkür ederim.

Murat Tonguç Yunanistan Turu

Daha önce de katıldığım turlar da vardı her zaman mutlu ayrılmışımdır. Yine çok güzel bir tur oldu rehberimize ve tüm Koşukavak ekibine teşekkürü bir borç bilirim.