Orta Asya Turu

 • 31.05.2019 - 08.06.2019
 • 8 Gün / 7 Gece
 • İstanbul
 • 1. GÜN

  Hareket - İstanbul / Taşkent / Çimkent

  İstanbul Atatürk Havalimanı da 07:30 da buluşma ve Özbekistan Havayollarının 10:30 İstanbul – Taskent uçuşu ile Özbekistan’a hareket uçuşumuzu takiben yerel saat ile 17:05’de Taşkent e varış.Bizi bekleyen aracımız ile havalimanından ayrılıyoruz grupça alacağımız akşam yemeği sonrasında KAZAKİSTAN sınır kapısına hareket gümrük işlemleri sonrasında Çimkent ‘e hareket(120km).karşılama ve akşam yemeğinin ardından Kazakistan sınır kapısı ve gümrük işlemleri Çimkent hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz sonrasında Çimkent’e varış. Otele yerleşme ve dinlenme süresi.

  1.geceleme ÇİMKENT

 • 2. GÜN

  Çimkent / Yesi / Taşkent

  Sabah kahvaltısı sonrasında Yesi’ye hareket. Türkistan Özerk Bölgesi olan Yesi şehrinde UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan tarihte bilinen ilk büyük Türk mutasavvıfı Hoca Ahmet Yesevi Türbesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Taşkent e hareket , Gümrük işlemleri sonrasında Taşkent’teki otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

  2.geceleme TAŞKENT

 • 3. GÜN

  Taşkent / Hiva

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Taşkent Şehir Turu: Bağımsızlık Meydanı, Emir Timur Meydanı,2.Dünya Savaşı sırasında Rusya ve Ukrayna dan sonra en çok şehit vermiş olan Özbekistan Şehitler Meydanı, Hz.İmam Külliyesi, Burak Han Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Hz.Osman döneminde yazılmış olan Kuran-ı Kerim orijinal Mushaf-ı Kökeldaş Medresesi , Çorşu Pazarı görülecek yerler arasındadır.Gezimizi tamamladıktan sonra saat 17:00 Taşkent-Hiva uçuşu ile Hiva’ya hareket.40dk sürecek uçuşumuzun ardından Hiva’ya varışçİsteğe bağlı olarak özel eğlence eşliğinde akşamyemeği.

  3.geceleme Hiva

 • 4. GÜN

  Hiva

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Hiva Şehir turu :Yüzyıllardır değişmeden kalmayı başaran ve tipik Ortaçağ kent kimliğini koruyan Hiva‘ da yürüyerek yapacağımız şehir turunda , UNESCO dünya mirası listesinde yer alan; İçan kale ve iç kalesi olan Kunya – ark ( eski kale ), Cuma Camii, Said Alaaddin Mozolesi, Arap Han ve Muhammed Amin Inak Medresesi , Allakuli Han Medresesi, Taş Hovli Sarayı, şehirdeki belki de en kutsal mekan olan Pehlivan Mahmud Mozolesi ve son dönem İslam mimarisi örneklerinden İslam Hoca Minaresi görülecek yerler arasında yer alıyor. Han Saray’da alacağımız akşam yemeği sonrasında. Otele dönüş.

  4.geceleme.Hiva

 • 5. GÜN

  Hiva / Buhara

  Sabah kahvaltısının ardından Hiva’dan Buhara’ya hareket. Bu yolculuğumuzda Orta Asya’nın en büyük Çölü olan Kızıl Kum Çölü’nden geçerek Orta Asya’nın en önemli akarsuyu olan Amuderya Nehri ni görme fırsatımız olacak. Buhara’ya varış ve özel restoranda akşam yemeği ve geleme otelimizde.

  5.geceleme.Buhara

 • 6. GÜN

  Buhara

  Sabah kahvaltısının ardından Buhara Şehir Turu:İsmail Samani Türbesi, Çeşme-i Eyüp Türbesi, Bolo Havuz Camii, Ark Kalesi Leb-i Havuz, Taki Telpak Furuşan ,Taki Zergeran ,Taki Sarrafan Kapalı çarşıları, Magaki Attar Camii,Cuma Mescidi , Mir Arap Medresesi , Minare-i kelan , Nasrettin Hoca Heykeli , göreceğimiz yerler arasında .Akşam yemeğimizi Nadir Divan Begi Medresesinde Özbek Milli folklor gösterisi eşliğinde alacağız. Konaklama otelimizde.

  6.geceleme.Buhara

 • 7. GÜN

  Buhara / Semerkant

  Otelimizde erken yapılacak kahvaltının ardından, Şah-ı Nakşibendi Hz.’nin ziyaret edilmesi. Hara Emirlerinin yazlık sarayı olan Sitoraı- MohiHossa Sarayının gezilmesi ve Semerkant’a hareket.(248km)Semerkant’a yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz esnasında Çelek Köyünde İmam Buhari Hazretleri nin Türbesi ,Konigil Köyünde Dut ağacı kabığından kağıt üretilen Zarif Aka atölyesi ziyaretleri sonrasında Öğlen saatlerinde Semerkant’a varış ve Şehir Turu: Uluğ̆ Bey Rasathanesi, Şah-ı Zinde Türbesi(nekropoli),Hz.Hızır Camii görlecek yerler arasında. Özbek Milli Elbisesi Evolüsyonu Gösterisini seyredebileceğimiz El-Merosi Tiyatrosuna gidiyoruz. Akşam yemeği sonrasında otele yerleşme.

  7.Geceleme.Semerkant

 • 8. GÜN

  Semerkant

  Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyoruz ve Semerkant turumuz devam ediyor :İmam Maturıdi, Emir Timur Türbesi,Registan Meydanı, Uluğ Bey Medresesi ,Tillekari Camii,Şirdor Medresesi,Bibi Hanım Cami ve Türbesi görülecek yerler arasındadır. Siyap Pazarında alış veriş süresi sonrasında Semerkant ın en güzel restoranında Veda yemeği ve havalimanına transfer. Uçuşumuzu takiben İstanbul’a varış.

  7.Geceleme.Semerkant

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER:
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıdaki gibidir.

İstanbul /Taşkent-Semerkant/İstanbul Havalimanı
Taşkent/Hiva içhat uçak bileti
8gün boyunca ulaşım(Grup Kişi sayısına göre araç kullanılacaktır.)
Müze Giriş Ücretleri
7 gece konaklama 4ve 5 yıldızlı otellerde
7 sabah kahvaltısı
8 akşam yemeği( son gece veda yemeği dahil)
Araç içerisinde  çay , su , kahve ikramı
Rehberlik Hizmeti

ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR:
Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıdaki gibidir.

Trabzon/İstanbul Uçak Bileti 
Öğlen Yemeği 
Seyehat Güvence Paketi(20Usd)

Ekstra Turlar
El-Mirası Teatrosunda Elbise Gösterisi 25USD 
Nadir Divan Begi Medresesinde Folklor Show 25USD 
Hiva'da Folklor Show 25USD

Grup rezervasyonlarınızı 444 45 98 numaralı telefonumuzdan yapabilirsiniz.

Derya Tekin Kapadokya Turu

Uzun zamandır kapadokyaya gitmeyi düşünüyordum. Sizler sayesinde gitmiş oldum ekibinize ilgilinizden dolayı teşekkür ederim.

Murat Tonguç Yunanistan Turu

Daha önce de katıldığım turlar da vardı her zaman mutlu ayrılmışımdır. Yine çok güzel bir tur oldu rehberimize ve tüm Koşukavak ekibine teşekkürü bir borç bilirim.