Orta Asya Turu

 • Tarih Sorunuz
 • 8 Gün / 7 Gece
 • Özbekistan - Kazakistan
 • 1. GÜN

  İstanbul – Taşkent / Çimkent

  25 Ekim 2019 - Cuma

  İstanbul Havalimanından Özbekistan Havayollarının 12.30 İstanbul Taşkent uçuşu ile Özbekistan’ın başkenti Taşkent şehrine uçuş.

  Taşkent şehrine saat 19.00’da varış. Taşkent Uluslararası Havalimanında karşılama ve Restoran’a transfer. Akşam yemeği ardından Özbekistan – Kazahsatn sınır kapısına transfer. Sınır geçilmesi, gümrük ve pasaport işlemleri ardından Çimkent şehrine transfer. (120 km, ~2 saat).

  Gece saatı Otele yerleşim ve dinlenme.

  1. Geceleme Çimkent

 • 2. GÜN

  Çimkent / Yesi / Taşkent

  26 Ekim 2019 - Cumartesi

  Kahvaltı ardından Yesi şehrine transfer oluyoruz.

  Türkistan Özerk Bölgesi, Yesi şehrinde bulunan Unesco Dünya Mirası Listesinde bulunan, tarihte bilinen ilk büyük Türk mutasavvıfı ünvanını taşıyan, büyük din âlimi Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerini ziyaret. Ziyaret sonrası Çimkent’e dönüş. Akşam yemeği yerel restoranda. Yemekten sonra Kazahstan – Özbekistan sınır kapısına transfer, gümrük ve pasaport işlemleri ardından Taşkent şehrine transfer. Gece konaklama otelimizde.

  2. Geceleme Taşkent

 • 3. GÜN

  Taşkent – Hiva

  27 Ekim 2019 - Pazar

  Kahvaltımızı otelde aldıktan son otelden ayrılış ve Taşkent turumuza başlıyoruz:

  Bağımsızlık meydanını ve Emir Timur meydanını, ardından, Şehitler meydanına hareket.

  2. Dünya Savaşında Ruslar ve Ukraynalılardan sonra en çok şehit veren Özbekistan’ın Şehitler Meydanını ziyaret ettikten sonra Hz İmam (Hast-ı İmam) Külliyesine hareket ediyoruz.

  Hazreti İmam kompleksi; Barak Han medresesi, Keffal Şâşi türbesi, Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim'in orijinal mushafı'nı ziyaret ediyoruz.

  Kökeldaş medresesi ve Çorsu pazarında Alışveriş için serbest zaman.

  Saat …………….. Taşkent iç hatları havalimanına transfer. Saat …………. ……………… sefer sayılı uçak ile Urgenç şehrine uçuş. Urgenç’e varış ardından Hiva şehrine transfer (30 km, ~40 dk).

  Akşam yemeği restoran’da ve konaklama otelimizde.

  3. Geceleme Hiva

 • 4. GÜN

  Hiva

  28 Ekim 2019 - Pazartesi

  Otelde yapılacak kahvaltının ardından Hiva şehir turumuza başlıyoruz. Yüzyıllardır değişmeden kalmayı başaran ve tipik Ortaçağ kent kimliğini koruyan Hiva’da yürüyerek yapacağımız şehir turumuza hemen başlıyoruz.

  UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan İçan Kale ve iç kalesi olan Kunya-Ark (Eski Kale), Cuma Camisi,Said Alaaddin Mozolesi, Arab Han ve Muhammad Amin Inak Medreseleri göreceklerimiz arasında.Turun devamında.

  Allakuli Han Medresesi, Taş Hovli Sarayı, şehirdeki belki de en kutsal mekan olan Pehlivan Mahmud Mozolesi ve son dönem İslami mimari örneklerinden İslam Hoca Minaresi görülecekler arasında yer alıyor.

  Akşam yemeğimiz Han sarayında ve konaklama otelimizde

  4. Geceleme Hiva

 • 5. GÜN

  Hiva – Buhara ulaşım

  29 Ekim 2019 - Salı

  Otelimizde erken yapılacak kahvaltının ardından Özbekistan’ın önemli bir turizm noktası olan Hiva şehrinden başka bir önem sahibi olan Buhara şehrine doğru yola çıkıyoruz.

  Yolculuğumuz sırasında Orta Asya’nın en büyük çöllerinden olan Kızılkum Çölü’nü geçeceğiz. Aynı zamanda Orta Asya’nın en önemli akarsularından Amuderya Nehri’ne yan yanadevam eden yolculuğumuzda, muhteşem nehir manzarasını seyretme ve fotoğraflama fırsatına sahip olacağız.

  Buhara’ya varışımızla otele transfer oluyoruz. Otelden akşam yemeğimizi alacağımız yerel restauranta ulaşım. Yemek sonrası serbest zaman. Konaklama otelimizde.

  5. Geceleme Buhara

 • 6. GÜN

  Buhara

  30 Ekim 2019 - Çarşamba

  Otelde sabah kahvaltısı ardından Buhara turumuzu başlıyoruz: İsmail Samani türbesi, Çeşme-i Eyüp türbesi, Bolo-Havuz Camii, Ark Kalesi görülmesi.

  Leb-i havuz, Taki Telpak Furuşan, Taki Zergeran, Taki Sarrafan Kapali çarşıları, Magaki Attar camii, Cuma Mescidi, Mir Arap Medresesi, Minare-i Kelan, Nasreddin Hoca heykeli göreceğimiz yerler arasında.

  Akşam yemeğimizi Nadir Divan Begi Medresesinde Özbek Milli folklör gösterisi eşliğinde alacağız. Konaklama otelimizde.

  6. Geceleme Buhara

 • 7. GÜN

  Buhara / Semarkant

  31 Ekim 2019 - Perşembe

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından Buhara şehir dışında bulunan Şah-ı Nakşibendi hazretlerinin ziyaret edilmesi. Buhara Emirlerinin yazlık sarayı Sitoraı- Mohi Hossa Sarayının gezilmesi.

  Gezilerimiz ardından Buhara şehri ile vedalaşıyoruz ve Temur Han Devletinin Başkentı olan Semerkand şehrine yolculuğumuz devam edecek (284 km, ~3 saat).

  Semerkand şehrine 25 km kala Çelek köyünde bulunan İmam Buhari Hz. türbesine ziyaret. Ardından Konigil köyünde bulunan Zarif Aka atölyesini ziyaret edeceğiz. Atölyede dut ağacı kabuğundan kağıt üretimini izleyebiliriz. Öğlen Semerkand’a varış, otele yerleşim ve hemen Semerkand gezilerimzi başlıyoruz: Uluğ Bey rasathanesi, Şah-ı Zinde türbeleri (nekropoli), Hz. Hızır camii (dışarıdan) göreceğimiz yerler arasında.

  El-Merosı tiyatrosuna transfer oluyoruz ve özbek milli elbisesi evolüsyonu göstergisini seyredeceğiz.

  Akşam yemeği restoranda ve Konaklama otelde.

  7. Geceleme Semerkant

 • 8. GÜN

  Semarkant

  01 Kasım 2019 - Cuma

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından hemen Semerkand turumuzu devam ediyoruz. Göreceğimiz yerler sırasıyla Emir Timur türbesi, Registan meydanı (Uluğ bey medresesi, Tillekari camii, Şirdor medresesi), Bibi hanım Camii, Bibi hanım türbesi. Ardından Siyap pazarında alışveriş için serbest zaman.

  Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Semerkand şehrinin en mühteşem restoranında veda yemeğimizi alıyoruz.

  Sonrasında Semerkand Havalimanına transfer, Özbekistan havayollarının 15:40 uçuşu ile Semerkant’tan İstanbul’a uçuş ve 18:40’da İstanbul’a varış. Tur sonu.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

İstanbul – Taşkent– Semerkant –İstanbul gidiş dönüş uçak bileti

İç hatları uçak bileti: TAŞKENT- URGEÇ

8 gün boyunca grup büyüklüğüne göre araçla Tüm transferler ve turlar.

Otellerdeki 2 kişilik odalarda konaklama

Otellerdeki Tüm kahvaltılar

Tüm akşam yemekleri

Son gece veda yemeği Semerkant

Tarihi eserlerin ve ziyaret mekânlarının giriş ücretleri

Tüm seyahat devamında çay, su, kahve, meşrubat ikramı

Zorunlu seyahat sigortası..

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm öğlen yemekleri

Tüm seyahat devamında türkçe bilen rehber hizmeti (30 USD/Kişi)

Semerkand şehrinde EL-Mirası teatrosunda elbise göstergisi (25 USD/kişi)

Buhara şehrinde Nadir Divan Begi Medresesinde fölklör show (25 USD/kişi)

Hiva şehrinde fölklör show (25 USD / kişi)

Tarihi eserler içinde foto ve video çekimi ücreti (1-5 USD/kişi)

Extra hizmetler

Grup rezervasyonlarınızı 444 45 98 numaralı telefonumuzdan yapabilirsiniz.

Derya Tekin Kapadokya Turu

Uzun zamandır kapadokyaya gitmeyi düşünüyordum. Sizler sayesinde gitmiş oldum ekibinize ilgilinizden dolayı teşekkür ederim.

Murat Tonguç Yunanistan Turu

Daha önce de katıldığım turlar da vardı her zaman mutlu ayrılmışımdır. Yine çok güzel bir tur oldu rehberimize ve tüm Koşukavak ekibine teşekkürü bir borç bilirim.