Orta Asya Turu

 • 12.09.2020 - 20.09.2020
 • 9 Gün / 7 Gece
 • 1. GÜN

  İstanbul – Taşkent

  15 Mart 2020 - Pazar

  İstanbul Havalimanından ÖHY Havayollarının HY-274 sefer sayılı uçuşu ile 22.45 İstanbul’dan hareket Özbekistan’ın başkenti Taşkent şehrine uçuş.

 • 2. GÜN

  Taşkent / Çimkent / Yesi

  16 Mart 2020 - Pazartesi

  Taşkent şehrine saat 05.15’de varış. Taşkent Uluslararası Havalimanında karşılama ve Restoran’a transfer. Sabah kahvaltısı ardından Özbekistan – Kazahsatn sınır kapısına transfer. Sınır geçilmesi, gümrük ve pasaport işlemleri ardından Türkistan Özerk Bölgesi, Yesi şehrinde bulunan Unesco Dünya Mirası Listesinde bulunan, tarihte bilinen ilk büyük Türk mutasavvıfı unvanını taşıyan, büyük din âlimi Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerini ziyaret. Ziyaret sonrası Çimkent’e dönüş. Akşam yemeği yerel restoranda.. (120 km, ~2 saat).

  Gece saati Otele yerleşim ve dinlenme.

  1. Geceleme Çimkent Canvas Otel

 • 3. GÜN

  Çimkent / Taşkent

  17 Mart 2020 - Salı

  Kahvaltı ardından Kazahstan – Özbekistan sınır kapısına transfer, gümrük ve pasaport işlemleri ardından Taşkent şehrine transfer. ve Taşkent turumuza başlıyoruz:

  Bağımsızlık meydanını ve Emir Timur meydanını, ardından, Şehitler meydanına hareket.

  2. Dünya Savaşında Ruslar ve Ukraynalılardan sonra en çok şehit veren Özbekistan’ın Şehitler Meydanını ziyaret ettikten sonra Hz İmam (Hast-ı İmam) Külliyesine hareket ediyoruz.

  Hazreti İmam kompleksi; Barak Han medresesi, Keffal Şâşi türbesi, Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim'in orijinal mushafı'nı ziyaret ediyoruz.

  Kökeldaş medresesi ve Çorsu pazarında Alışveriş için serbest zaman.

  Gece konaklama otelimizde.

  2. Geceleme Taşkent Grand Mir Otel

 • 4. GÜN

  Taşkent / Hiva

  18 Mart 2020 - Çarşamba

  Kahvaltımızı otelde aldıktan son otelden ayrılış ve Taşkent iç hatları havalimanına transfer. Saat 07.25’de HY-051 sefer sayılı uçak ile 08.55 Urgenç şehrine uçuş. Urgenç’e varış ardından Hiva şehrine transfer (30 km, ~40 dk).

  Hiva şehir turumuza başlıyoruz. Yüzyıllardır değişmeden kalmayı başaran ve tipik Ortaçağ kent kimliğini koruyan Hiva’da yürüyerek yapacağımız şehir turumuza hemen başlıyoruz.

  UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan İçan Kale ve iç kalesi olan Kunya-Ark (Eski Kale), Cuma Camisi,Said Alaaddin Mozolesi, Arab Han ve Muhammad Amin Inak Medreseleri göreceklerimiz arasında.Turun devamında.

  Allakuli Han Medresesi, Taş Hovli Sarayı, şehirdeki belki de en kutsal mekân olan Pehlivan Mahmud Mozolesi ve son dönem İslami mimari örneklerinden İslam Hoca Minaresi görülecekler arasında yer alıyor.

  Akşam yemeğimiz Han sarayında ve konaklama otelimizde

  3. Geceleme Hiva Erkin Palace Otel

 • 5. GÜN

  Hiva / Buhara

  19 Mart 2020 - Perşembe

  Otelimizde erken yapılacak kahvaltının ardından Özbekistan’ın önemli bir turizm noktası olan Hiva şehrinden başka bir önem sahibi olan Buhara şehrine doğru yola çıkıyoruz.

  Yolculuğumuz sırasında Orta Asya’nın en büyük çöllerinden olan Kızılkum Çölü’nü geçeceğiz. Aynı zamanda Orta Asya’nın en önemli akarsularından Amuderya Nehri’ne yan yanadevam eden yolculuğumuzda, muhteşem nehir manzarasını seyretme ve fotoğraflama fırsatına sahip olacağız.

  Buhara’ya varışımızla otele transfer oluyoruz. Otelden akşam yemeğimizi alacağımız yerel restauranta ulaşım. Yemek sonrası serbest zaman. Konaklama otelimizde.

  4. Geceleme Buhara Omar Hayyam Otel

 • 6. GÜN

  Buhara

  20 Mart 2020 - Cuma

  Otelde sabah kahvaltısı ardından Buhara turumuzu başlıyoruz: İsmail Samani türbesi, Çeşme-i Eyüp türbesi, Bolo-Havuz Camii, Ark Kalesi görülmesi.

  Leb-i havuz, Taki Telpak Furuşan, Taki Zergeran, Taki Sarrafan Kapali çarşıları, Magaki Attar camii, Cuma Mescidi, Mir Arap Medresesi, Minare-i Kelan, Nasreddin Hoca heykeli göreceğimiz yerler arasında.

  Akşam yemeğimizi Nadir Divan Begi Medresesinde Özbek Milli folklör gösterisi eşliğinde alacağız. Konaklama otelimizde.

  5. Geceleme Buhara Omar Hayyam Otel

 • 7. GÜN

  Buhara / Gijduvan / Semerkant

  21 Mart 2020 - Cumartesi

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından Buhara şehir dışında bulunan Şah-ı Nakşibendi hazretlerinin ziyaret edilmesi. Buhara Emirlerinin yazlık sarayı Sitoraı- Mohi Hossa Sarayının gezilmesi.

  Gezilerimiz ardından Buhara şehri ile vedalaşıyoruz yaklaşık 1 saat yolculuktan sonra Gijduvan şehrine varış. Seramik atolyesi gezisi, Seramikçi evinde Özbek pilavı hazırlama sergisi.

  Yemekten sonra Temur Han Devletinin Başkentı olan Semerkand şehrine yolculuğumuz devam edecek (284 km, ~3 saat). Akşamüstü Semerkant’a varış, yemek, geceleme.

  6. Geceleme Semerkant Malika Diyora Otel

 • 8. GÜN

  Semerkant

  22 Mart 2020 - Pazar

  Otelde kahvaltı ve Semerkant gezileri:

  Semerkand şehrine 25 km dışarıda Çelek köyünde bulunan İmam Buhari Hz. türbesine ziyaret. Ardından Konigil köyünde bulunan Zarif Aka atölyesini ziyaret edeceğiz. Atölyede dut ağacı kabuğundan kâğıt üretimini izleyebiliriz. Öğlen Semerkand’a varış, otele yerleşim ve hemen Semerkand gezilerimzi başlıyoruz: Uluğ Bey rasathanesi, Şah-ı Zinde türbeleri (nekropoli), Hz. Hızır camii (dışarıdan) göreceğimiz yerler arasında.

  Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Semerkant şehrinin en mühteşem restoranında veda yemeğimizi alıyoruz.

  Konaklama otelde.

  7. Geceleme Semerkant Malika Diyora Otel

 • 9. GÜN

  Semerkant / İstanbul

  23 Mart 2020 - Pazartesi

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından hemen Semerkant turumuzu devam ediyoruz. Göreceğimiz yerler sırasıyla Emir Timur türbesi, Registan meydanı (Uluğ bey medresesi, Tillekari camii, Şirdor medresesi), Bibi hanım Camii, Bibi hanım türbesi. Ardından Siyap pazarında alışveriş için serbest zaman.

  Sonrasında Semerkant Havalimanına transfer saat 13.00’da, HY-275 ile Saat 15.40’da Semerkant’tan İstanbul’a uçuş Saat 18.40’da İstanbul’a varış. Tur sonu.

FİYATA DÂHİL OLANLAR

Özbek Havayolları ile İSTANBUL TAŞKENT – SEMERKANT İSTANBUL gidiş dönüş uçak bileti.

Özbek Havayolları ile TAŞKENT- URGENÇ ara uçuş uçak bileti

8 gün boyunca grup büyüklüğüne göre araçla Tüm transferler ve turlar.

7 gece 4* ve 5* Otellerde konaklama

İlk gün sabah kahvaltısı Taşkent’te

Otellerdeki Tüm kahvaltılar

Tüm akşam yemekleri

Buhara’da Nadir Divan Beyi Medresesinde Özbek Milli folklor gösterisi

Son gece veda yemeği Semerkant

Buhara şehrinde folklor Show

Tarihi eserlerin ve ziyaret mekânlarının giriş ücretleri

Tüm seyahat boyunca Türkçe bilen rehber hizmeti

Tüm seyahat boyunca çay, su, kahve, meşrubat ikramı

Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DÂHİL OLMAYANLAR

Tüm öğlen yemekleri

Akşam yemekleri yanında alınan ekstra içecekler

Rehber ve şoför bahşişleri

Grup rezervasyonlarınızı 444 45 98 numaralı telefonumuzdan yada info@kosukavak.com.tr adresinden yapabilirsiniz.

Derya Tekin Kapadokya Turu

Uzun zamandır kapadokyaya gitmeyi düşünüyordum. Sizler sayesinde gitmiş oldum ekibinize ilgilinizden dolayı teşekkür ederim.

Murat Tonguç Yunanistan Turu

Daha önce de katıldığım turlar da vardı her zaman mutlu ayrılmışımdır. Yine çok güzel bir tur oldu rehberimize ve tüm Koşukavak ekibine teşekkürü bir borç bilirim.