Uçaklı Bosna Hersek Turu

 • Tarih Sorunuz
 • 3 Gece/4 Gün
 • İstanbul
 • 1. GÜN

  Hareket - İstanbul / Saraybosna

  Sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı’nda / Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Koşukavak Turizm kontuarı önünde buluşma. THY HAVAYOLU tarifeli uçağı ile İstanbul’dan hareket ( yerel saat ) Saraybosna’ya varış.

  Havalimanı’nda KOŞUKAVAK TURİZM rehberi tarafından karşılanma. Özel aracımızla Başçarşıya gidiş. 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret ve Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezinti. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camiisini, Bosna Savaşı’nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, orijinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsü’nü gezip gördükten sonra Osmanlı kalesi Beyaz Tabyayı geziyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içme, Saraybosna şehir manzarasını seyir, Fatih’in Bosna’ya girdiği tarihi Koza Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra akşam yemeğinde meşhur Boşnak Kebabı - Çevapi tattıktan sonra çay - kahve keyfi yapıyor ve ardından serbest zaman.

  Belirlenen saatte aracımıza geçip konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

  1.Geceleme Saraybosna

 • 2. GÜN

  Saraybosna / Mostar / Konyits / Poçiteli / Blagay / Saraybosna

  07:00 Kahvaltı. 08:00 Otelden hareket. Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Mostar'a hareket.

  Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2.5 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde veriyoruz. Osmanlı’ dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz) köprüsünü görüyor ve Ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yaptıktan sonra Neretva nehri kanarında kahve keyfi. Kahvemizi içtikten sonra Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik olarak görüyor ve aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçitely’e hareket ediyoruz. Kuleye tırmanış ve kule başından Neretva nehrini seyretme.

  Daha sonra gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesi’ni ziyaret ediyor ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti ve Türk çayı yudumlama keyfi. Çayımızı içip, dinlendikten sonra Mostar’a hareket ediyoruz.

  Mostar Şehri’nde Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsü’nü görüp, eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camii’sinden Mostar’ı seyir ve Karagöz Camii’ sini ziyaret ediyoruz. Savaştan kalan şehitlikleri ziyaret ve alışveriş için serbest zaman. Belirlenen saate Sarajevo şehrine dönmek için toplanma ve yola çıkış.

  Akşam yemeği için Jablanica (Yablanitza) Maksumiç Restoran’ da meşhur kuzu çevirme yedikten sonra konaklamak için Saraybosna’daki otelimize hareket ediyoruz.

  2.Geceleme Saraybosna

 • 3. GÜN

  Saraybosna / Travnik

  08:00 Kahvaltı. 09:00 Otelden hareket. Otelde yenilen sabah kahvaltısından sonra Vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket.

  Travnik’e varmadan önce savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyü’nü ziyaret edeceğiz.

  Ardından Travnik’e varışımızla beraber tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti ve Tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarasını seyretme. 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'nin geziyor ve Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) Plava Voda’yı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Lutfina Kahva’da kahve ve baklava ziyafeti yaptıktan sonra Sarajevo şehrine gitmek için yola çıkıyoruz.

  Akşam yemeğinde Aeroplan restorant veya Turkuaz Restoran’ da gezimizin son günü olması dolayısıyla bir Gala yemeği yiyip konaklayacağımız otele geçiyoruz.

  3.Geceleme Saraybosna

 • 4. GÜN

  Saraybosna / İstanbul

  08.00 Kahvaltı. 09.00 Otelden hareket. Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Saraybosna turumuza başlıyoruz.

  Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesini ziyaret edip Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynağı) gezinti. Tarihi Rimski köprüyü ziyaret ettikten sonra alışveriş için Saraybosna’nın merkezi Başçarşı’ya hareket.

  Öğle yemeğinde Saç Altı Boşnak Böreği yedikten sonra alışveriş için serbest zamanda havalimanına hareket. THY Tarifeli uçağıyla İstanbul’a hareket. İstanbul'a varış. Bir başka KOŞUKAVAK TURİZM organizasyonunda buluşmak ümidiyle...

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

Gidiş-Dönüş uçak bileti

Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

4* otellerde iki kişilik odalarda konaklama

Açık büfe sabah kahvaltıları

Öğle ve Akşam yemekleri ve 1 adet meşrubat

Tur boyunca kullanılacak lüx otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti

Koşukavak Turizm Profesyonel rehberlik hizmeti

Şehir vergileri

Müze ve ören yerleri ( Vrelo bosna, Yaşam tüneli, Travnik Kalesi ) FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Şahsi harcamalar, Otel ekstraları

Seyahat sigortası: 10 €

Yurtdışı çıkış harcı: 15 TL

Programda belirtilmeyen tur ve transferler

Yemeklerde ve molalarda alınacak extra içecekler


Grup rezervasyonlarınızı 444 45 98 numaralı telefonumuzdan yapabilirsiniz.

Tur Fiyatı 475 €

Tur Tarihleri

18.04.2019 - 21.04.2019

19.04.2019 - 22.04.2019

20.04.2019 - 23.04.2019

01.05.2019 - 04.05.2019

06.06.2019 - 09.06.2019

10.08.2019 - 13.08.2019

08.08.2019 - 11.08.2019

25.08.2019 - 31.08.2019

Derya Tekin Kapadokya Turu

Uzun zamandır kapadokyaya gitmeyi düşünüyordum. Sizler sayesinde gitmiş oldum ekibinize ilgilinizden dolayı teşekkür ederim.

Murat Tonguç Yunanistan Turu

Daha önce de katıldığım turlar da vardı her zaman mutlu ayrılmışımdır. Yine çok güzel bir tur oldu rehberimize ve tüm Koşukavak ekibine teşekkürü bir borç bilirim.