2 Gece 3 Gün Bosna Hersek - Tur Programı

 • Tur DETAY

  Fiyat Bilgisi

  UÇAK BİLETİ DAHİL - THY 475 EURO / ANADOLUJET 425 EURO / PEGASUS 425 EURO

 • 1. GÜN

  İstanbul / Travnik / Saraybosna

  İstanbul Havalimanı’nda / Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan THY / PGS Havayolu …………….tarifeli uçağı ile İstanbul’dan hareket ………… ( yerel saat ) Saraybosna’ya varış. Havalimanı’nda KOŞUKAVAK TURİZMrehberi tarafından karşılanma ve vezirler şehri olarak bilinen Travnik şehrine hareket. Travnik şehrine varmadan önce savaş sırasında birçok kişinin şehit edildiği Ahmiç Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Savaş sırasında bombalanan camii ve müzesini gördükten sonra Travnik şehrine hareket ediyoruz. Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinip göreceğimiz yerler;

  Tarihi Osmanlı Kalesi

  300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi

  Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) Plava Voda

  Gördükten sonra öğle yemeğini alıyor ve Lutfina Kahva’da kahve, baklava ziyafeti yaptıktan sonra Sarajevo şehrine gitmek için yola çıkıyoruz. Saraybosna’nın Osmanlı çarşısı olarak bilinen Başçarşıya varışımızla beraber görülecek yerler;

  1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitlik

  Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı

  Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi

  Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camiisi

  Bosna Savaşı’nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane

  Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula

  Katolik katedrali

  Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogu

  Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii

  Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsü

  Osmanlı kalesi

  Beyaz Tabya

  Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip

  Osmanlı Çeşmesi

  Fatih’in Bosna’ya girdiği tarihi Koza Köprüsü

  ziyaret ettikten sonra akşam yemeğinde meşhur Boşnak Kebabı – Çevapi tattıktan sonra kahve keyfi ve serbest zaman. Ardından konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

 • 2. GÜN

  Mostar / Poçiteli / Blagay

  07:00 Kahvaltı. 08:00 Otelden hareket. Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Mostar'a hareket. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2.5 saat sürecektir.İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde veriyoruz. Burada Osmanlı’ dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz) köprüsünü görüp ve Ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yaptıktan sonra Neretva nehri kanarında kahve keyfi için mola veriyoruz . Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik olarak gördükten sonra aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan, tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret edeceğiz. Kuleye tırmanış ve kule başından Neretva nehrini seyretme. Ardından gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti ve Türk çayı yudumlama keyfi. Çayımızı içip biraz dinlendikten sonra Mostar Şehri’ne hareket ediyoruz. Bosna tarihinde efsaneleşen

  Tarihi Mostar Köprüsü

  Koski Mehmet Bey Camii

  Karagöz Camii

  Savaştan kalan şehitlikleri

  ziyaret ettikten sonra alışveriş için serbest zaman. Belirlenen saatte Saraybosna şehrine dönmek için toplanma ve yola çıkış . Akşam yemeği için Jablanica (Yablanitza) Maksumiç Restoran’ da meşhur kuzu çevirme yedikten sonra konaklamak için Saraybosna’daki otelimize hareket ediyoruz.

 • 3. GÜN

  Saraybosna / İstanbul

  08:00 Kahvaltı. 09:00 Otelden hareket. Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Saraybosna turumuza başlıyoruz. Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesini ziyaret, Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynağı) gezinti, Tarihi Rimski köprüyü ziyaret, ardından alışveriş için Saraybosna’nın merkezi Başçarşı’ya hareket.

  Alışveriş için serbest zaman. ……….da havalimanına hareket. ………. tarifeli uçağıyla İstanbul’a hareket. …………. İstanbul'a varış. Bir başka KOŞUKAVAK TURİZM organizasyonunda buluşmak ümidiyle...

Dahil Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

4* otellerde iki kişilik odalarda konaklama

Açık büfe sabah kahvaltıları

2 Öğle ve 2 Akşam yemeği

Yemeklerde alınacak 1’er soft içecek

Tur boyunca kullanılacak lüx otobüs ve profesyonel şöförlük hizmeti

Koşukavak Turizm Profesyonel rehberlik hizmeti

Şehir vergileri

Ülkeler arası geçiş vergileri

Müze ve ören yerleri ( Vrelo Bosne, Savaş tüneli, Travnik kalesi,Blagay Tekkesi )

Dahil Olmayan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Şahsi harcamalar,

PCR Testi

Otel ekstraları,

Yurt dışı çıkış harcı

Programda belirtilmeyen tur ve transferler

Yemeklerdeki içecekler ve çay, kahve molalarına alınacak içecekler

Önemli Notlar

TUR ÖNCESİ TAVSİYELER

En az 6 ay süreli pasaportunuzu havalimanına gelirken unutmayınız. Tur esnasında yanınızdan ayırmayınız.

Yolcuların Bosna-Hersek’e varıştan en geç 48 saat öncesinde sağlık kuruluşlarınca verilmiş olan negatif sonuçlu PCR testini yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Türkiye'ye gelen 6 yaş ve üzeri yolcuların, planlanan kalkış saatinden önceki 72 saat içinde numunesi alınmış negatif sonuçlu PCR test belgelerini uçuştan önce sunmaları gerekmektedir.

Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, yolcularımızın uçuşlarından en az 4 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.

Check-in işlemlerinin, iç hat uçuşları için tarifeli kalkış saatinden en az 60 dakika ve dış hat uçuşlarından 75 dakika önce sona ereceğini lütfen unutmayın.

Bosna-Hersek ve Kuzey Makedonya’da halka açık, tüm kapalı alanlarda ve toplu taşıma sisteminde maske kullanımı zorunludur.

Konaklama yaptığımız otelin check in esnasında kartvizitini almanız tavsiyedir.

Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen bavulunuzda ince bir yağmurluk bulundurmanız iyi olur.

Parfüm, kolonya, makas ve tırnak makası gibi kabinde taşınması yasak olan eşyalarınızı bagaj valizinizde bulundurunuz. Kabin bagajınızda yiyecek içecek taşınmamaktadır. Yiyecek olarak satın aldığınız ürünleri de bagaj valizinize koyabilirsiniz.

Balkan ülkelerinde Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları yanınıza aldığınızdan emin olunuz.

Tur için yanınızda EURO cinsinden döviz bulundurunuz. TL kesinlikle getirmeyiniz.

Bosna Hersek TC pasaportlarına vize istememektedir. Başka pasaport kullanacak çifte vatandaş olan misafirlerimizin vize gerekliliğini kontrol etmesi tavsiyedir.

1 Euro = 1,95 Km ( Mark ) yapmaktadır. Kur sabit olup döviz büroları % 1 komisyon almaktadır. Dövizinizi havalimanında değil Saraybosna turu esnasında çarşıda bulunan dövizcilerde değiştirmeniz tavsiyedir.

İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapması tavsiyedir.

Tarihler

TARİH SORUNUZ

Tur Fiyatı

475 €