2 Gece 3 Gün Makedonya - Tur Programı

 • Tur DETAY

  Fiyat Bilgisi

  UÇAK BİLETİ DAHİL -  THY 475 EURO / ANADOLUJET 425 EURO / PEGASUS 425 EURO

 • 1. GÜN

  İstanbul / Üsküp

  İstanbul Havalimanı’nda/ Sabiha Gökçen Havalimanı’nda KOŞUKAVAK TURİZM kontuarı önünde buluşma THY/PGS.............. tarifeli uçağı ile İstanbul’dan hareket ............. ( yerel saat ) Üsküp’e havalimanına varış. Osmanlı İmparatorluğu’nun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve hala Müslüman nüfusuyla eski zamanları yaşatmayı başarmış Makedonya’ya varışımıza istinaden, Üsküp şehir turumuza başlıyoruz. Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile

  Türk çarşısı

  Çarşıdaki kuyumcular sokağı

  Üsküp Kalesi

  Vardar Nehri

  16. yy.'dan kalma Taş Köprü

  Türk mahallesi

  Yahudi mahallesi

  Davut Paşa Külliyesi

  Mustafa Paşa Camii

  Yahya Paşa Camii

  Sultan Murat Camii

  İsa Bey Camii

  Çifte Hamam

  Sulu Han

  Kapan Han

  Kurşunlu Han

  Saat kulesi

  Üsküp Meydanı ve meydanda 2011 senesi içinde açılan ve Yunanistan’la politik soruna yol açan Büyük İskender’ın devasa heykeli

  Çar Samuel heykeli

  Kiril ve Metodi heykelleri

  17. yy.'dan kalma St.Spas Kilisesi

  Rahibe Teresa Anıtı

  Rahibe Teresa'nın Evi

  görülecek yerler arasındadır.. Akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde.

 • 2. GÜN

  Üsküp / Kalkandelen / Struga / Ohrid

  08:00 Kahvaltı. 09:00 Otelden hareket. Üsküp'e 1 saatlik mesafedeki, Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen’e (Tetovo) geçtikten sonra, dönemin buradaki Bektaşî merkezi

  Harabati Baba Tekkesi

  Alaca Camii

  gezeceğiz. Servet Ali paşa yaptırılan bu tekkede serbest zamanın ardından yolumuza devam ediyoruz. İkinci durağımız Vardar nehrinin kaynağı. İkinci resmi dili Türkçe olan Gostivar şehrinde bulunan kaynağı gördükten sonra yolumuza devam ediyoruz. Üsküp – Ohrid yolunun tam ortasında meşhur Arnavut hamur işleri ve börekleriyle öğle yemeğimizi aldıktan sonra durağımız Struga. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda,

  Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü

  Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hünsü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı

  Çarşı

  Hasan Baba Tekkesi

  göreceğimiz yerler. Daha sonra UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri Gölü’nün Doğu kıyısındaki Ohrid şehrine varış. Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan,

  9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı

  Ohri Müzesi

  Aya Sofya

  Roma döneminden kalma Antik Tiyatro

  Fatih Camii

  Ayasofya Camii

  Çınar Meydanı

  Ohrid Pazarı

  göreceğimiz yerlerden bazıları. Akşam yemeğini Ohrid gölünde yetişen nefis alabalıktan oluşan bir menü ile alıyoruz. Ardından konaklama otelimizde.

 • 3. GÜN

  Ohrid / Resne / Manastır / Üsküp / İstanbul

  07:00 Kahvaltı. 08:00 Otelden hareket. Kahvaltımızın ardından Manastır'a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Ardından direkt Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) gidiyoruz. Makedonca’da da Manastır anlamına gelen `Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda

  Şirok Sokağı

  Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni)

  Yeni Cami

  İshak Çelebi Camii

  göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Ardından Üsküp havalimanına transfer. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından THY/ PGS …………… tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket. ……………. de İstanbul’a varış. Bir başka KOŞUKAVAK TURİZM organizasyonunda tekrar görüşmek dileğiyle…

Dahil Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Tüm gezi boyunca yapılacak Transfer hizmetleri

4* otelde iki kişilik odalarda konaklama

Açık büfe sabah kahvaltıları

Akşam yemekleri (en nezih yerel restoranlarda)

Manastır idadisi giriş ücreti

KOŞUKAVAK TURİZM rehberlik hizmetleri.

Yerel rehberlik hizmeti

Dahil Olmayan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Şahsi harcamalar,

PCR Testi

Otel ekstraları,

Öğle yemekleri

Vodno dağı teleferik ücreti

Yurt dışı çıkış harcı,

Yemeklerdeki extra içecekler ve çay, kahve molalarına alınacak içecekler

Önemli Notlar

TUR ÖNCESİ TAVSİYELER

En az 6 ay süreli pasaportunuzu havalimanına gelirken unutmayınız. Tur esnasında yanınızdan ayırmayınız.

Yolcuların Bosna-Hersek’e/ Kuzey Makedonya’ya varıştan en geç 48 saat öncesinde sağlık kuruluşlarınca verilmiş olan negatif sonuçlu PCR testini yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Türkiye'ye gelen 6 yaş ve üzeri yolcuların, planlanan kalkış saatinden önceki 72 saat içinde numunesi alınmış negatif sonuçlu PCR test belgelerini uçuştan önce sunmaları gerekmektedir.

Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, yolcularımızın uçuşlarından en az 4 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.

Check-in işlemlerinin, iç hat uçuşları için tarifeli kalkış saatinden en az 60 dakika ve dış hatuçuşlarından 75 dakika önce sona ereceğini lütfen unutmayın.

Bosna-Hersek ve Kuzey Makedonya’da halka açık, tüm kapalı alanlarda ve toplu taşıma sisteminde maske kullanımı zorunludur.

Konaklama yaptığımız otelin check in esnasında kartvizitini almanız tavsiyedir.

Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen bavulunuzda ince bir yağmurluk bulundurmanız iyi olur.

Parfüm, kolonya, makas ve tırnak makası gibi kabinde taşınması yasak olan eşyalarınızı bagaj valizinizde bulundurunuz. Kabin bagajınızda yiyecek içecek taşınmamaktadır. Yiyecek olarak satın aldığınız ürünleri de bagaj valizinize koyabilirsiniz.

Balkan ülkelerinde Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları yanınıza aldığınızdan emin olunuz.

Tur için yanınızda EURO cinsinden döviz bulundurunuz. TL kesinlikle getirmeyiniz.

Kuzey Makedonya TC pasaportlarına vize istememektedir. Başka pasaport kullanacak çifte vatandaş olan misafirlerimizin vize gerekliliğini kontrol etmesi tavsiyedir.

1 Euro = 61,88Makedon Denar ( MKD ) yapmaktadır (Kur sabit değildir). Döviz büroları ortalama % 1 komisyon almaktadır. Dövizinizi havalimanında değil, Üsküp şehir merkezi turu esnasında çarşıda bulunan dövizcilerde değiştirmeniz tavsiyedir.

İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapması tavsiyedir.

Tarihler

TARİH SORUNUZ

Tur Fiyatı

475 €