Bosna Hersek Turu (Bölge Buluşmalı Tur) - Tur Programı

 • 1. GÜN

  İstanbul / Saraybosna

  İstanbul – Saraybosna uçuşu ile Bosna Hersek ülkesine varış. Ülkeye giriş işlemlerinin ardından araçla buluşma. Şehrin kalbi olan Başçarşı’ya hareker. Varış ile birlikte detaylı kent turu. Kentte farklı inanç yapıları üzerine program, I.Dünya Savaşı`nın başlangıcı Latin Köprüsü, Gazi Hüsrev Bey yapıları, Pazaryeri, Hanlar ile Avusturya – Macaristan dönemine ışık tutan şehrin Avrupaya bakan yüzünü de keşfederek Başçarşı’ya dönüyoruz. Başçarşı`da serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin organize edeceği Savaş Tüneli ve Müzesi Turu programına katılabilirler. (25 EUR) Bu turumuzda Savaş dönemi şehrin ihtiyaçlarını karşılayan ve bir dönüm noktası olarak kabul edilen Tünel ve Tünel müzesi ziyaretini özgün anlatımlar eşliğinde gerçekleştirmiş olacağız. Programın ardından buluşma ile otele yerleşme. Geceleme Saraybosna otelde.

 • 2. GÜN

  Saraybosna / Mostar / Blagaj / Pocitel / Saraybosna

  Otelde alınan kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin organize edeceği tam günlük Mostar – Blagaj – Pocitel turuna katılabilirler.(95 EUR) Güzergah üzerinde şirin Konyiç kasabasını ziyaret. Fotoğraf molasının ardındamn Neretva manzaraları eşliğinde ilerleyen yolculukta keyifli kahve molası. Kısa mola sonrası devam eden yolculukla Mostar merkeze 12 km uzaklıktaki Blagay Alperenler Tekkesi ve Buna Nehir kaynağının olduğu Blagay yerleşimini ziyaret. Buradaki ziyaret ve öğle yemeğinin ardından kısa yolculukla Mostar’a varış. Şehre adını veren Mostar köprüsü, Koski Mehmet Paşa Camii, renkli Mostar çarşı gezilerinden sonra alışveriş için keyifli serbest zaman. Buluşma sonrası başkent Saraybosna yolculuğu. Saraybosna’ya varış. Geceleme Saraybosna otelde.

 • 3. GÜN

  Saraybosna / İstanbul

  Otelde alınan kahvaltının ardından uçuş saatine kadar serberst zaman. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin organize edeceği Vrelo Bosna Milli Parkı Turuna katılım sağlayabilirler.(25 EUR) İgman dağının eteklerinde, içerisinde Bosna nehrinin kaynağınında bulunduğu, zamanında Tito’nun emriyle düzenlenmiş olan ve içerisinde mükemmel yürüyüş parkurları, faytoncuları,otantik kahvehaneleriyle ünlü, Saraybosna’nın en büyük milli parkı olan Vrelo Bosna’ya hareket ediyoruz. Doyulmaz güzelliklere ev sahipliği yapan Vrelo Bosna Milli Parkı ziyaretlerimiz sonrası havalimanına hareket. Havalimanına varış ile program sonu.

Dahil Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Havalimanı – Otel – Havalimanı Transferleri

Varış günü Sraybosna şehir turu

Yerel profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri

2 Gece Saraybosna 4* Otellerde oda – kahvaltı konaklama

Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

Şehir Vergileri

Dahil Olmayan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Uçak Bileti

Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar

Öğle ve Akşam yemekleri

Ekstra Turlar

Yurtdışı çıkış harcı

Önemli Notlar

Tarihler

Tur Fiyatı

149 €