Yunanistan Gezisi & İskeçe Karnavalı Turu - Tur Programı

1. GÜN: HAREKET

08 Mart 2019 - Cuma

20.00 Gebze hareket.

21.00 Kadıköy hareket Grubumuzca belirlenecek noktada buluşma ve hareket. Yunanistan’a hareket ediyoruz.Yol üzerinde gerekli molalar verilerek İpsala sınır kapısına varış. Sınır geçiş işlemleri


2. GÜN: KAVALA/SELANİK/DRAMA

09 Mart 2019 - Cumartesi

Sabah saatlerinde Kavala’ ya varış.  Kahvaltı molası (ekstra) Selanik’e hareket ve varış. Şehir turu; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün evi, Kordon, Beyaz Kule, Selanik Kalesi ve panoramik olarak Osmanlı ve Bizans eserleri. Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, görülecek yerler arasındadır.

Drama’ya hareket ve varış. Drama şehir turu  Konaklama için otele varış ve odalara yerleşme. 

Akşam yemeği serbest.                                                                                

1. Geceleme Drama         

                      

3. GÜN: DRAMA/ İSKEÇE

10 Mart 2019 – Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası,İskeçe’ye hareket ve varış.

Karnaval’a katılım ve serbest zaman. Ülke genelinden karnavalı izlemeye gelen her yıl 200 bin kişi ile birlikte coşkulu bir şekilde karnaval görüntülerini izleyip, eğleniyoruz.

Tam bir renk cümbüşünü andıran, çeşitli renklerde ve kostümlerle şehir merkezinde düzenlenecek İskeçe Karnavalı geçit törenlerini izliyoruz. Dans edip zıplayan kadınlar, yüzlerini boyayan yaşlı teyzeler-amcalar, aile boyu Karnaval katılan ve kostüm giyen dansçılar, yol boyunca etrafta toplanan kişilerle şakalaşıp ve dans ediyoruz.

İskeçe için ‘Bin bir rengin şehri’ diyor burada yaşayanlar, Rio karnavalı misali eğlence dolu bir gün sonrası eğlenceye doymuş şekilde törenler sonrası Dramadaki otelimize dönüş talep edilmesi durumunda ekstra olarak düzenlenecek olan Gümülcine Çepelli köyünde Mangalya restorantta kuzu çevirmeli taverna gecesi.

2. Geceleme Drama


4. GÜN: DRAMA/ KAVALA/GÜMÜLCİNE/İSTANBUL

11 Mart 2019 - Pazartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kavala’ya hareket Kavala Şehir turu; Osmanlının Mısır Valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmareti, Atının üzerindeki Heykelini, doğduğu evi dışarıdan görüp fotoğraf çekiyoruz. Pargalı İbrahim Paşanın yaptırdığı, ancak bugün kilise olarak kullanılan camii, Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı su kemerleri görülecek yerler arasındadır. Gümülcine hareket, Gümülcine gezisi ve kahve molası.Türkiye’ye hareket.

İpsala sınır kapısına hareket ve varış.  Pasaport işlemleri sonrası yol boyunca gerekli molaların verilmesi ile İstanbul’a varış ve tur sonu.


Dahil Hizmetler

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER:


Lüks Otobüslerle Transfer,


2 gece, 4* Drama Kouros Hotel ’de konaklama + kahvaltı


Şehir turları


Rehberlik hizmeti


Otobüste ikramlar


Dahil Olmayan Hizmetler

ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR:

Vize işlemleri: 130 €

Tur sigortası: 10 €

Yurt dışı çıkış harcı: 15 TL

Tüm öğle ve akşam yemekleri 

Müze ören yerleri girişleri

Programdaki tüm ekstralar

Kişisel harcamalarınız


Önemli Notlar

Tarihler

08.03.2019 - 11.03.2019

Tur Fiyatı

189 €