VİZE ALIN

Vize almadan önce bilmeniz gerekenler

Hoşgeldiniz  amacımız ülkemizdeki her insana kaliteli hizmetlerimizi sunarak, vizenizi en hızlı, en kolay ve güvenilir bir şekilde alarak Dünya’nın her yerine özgürce seyahatinizin yolunu açmaktır. İşlemlerinizi bizim aracılığımız ile Gebze ve Harbiye ofislerimizden gerçekleştirebilirsiniz. Vize hizmetleri için bize iletişim bilgilerimizden iletişim formumuz ile ulaşın, gerisini uzman vize danışmanı arkadaşlarımıza bırakın. Her ne tür vize, veya yurtdışı eğitim hizmetiniz olursa olsun, bizce vize alımı önemli bir detaydır ve hata götürmez.

Bu nedenle, konusunda uzman bir firma ile başvuru yapmak ve “vize reddi” ihtimalini minimum tutmak en akıllıca davranış olacaktır. kosukavak.com.tr olarak sizin başvurunuzu layıkıyla yapacağımıza olan inancımızla ve sizin teveccühünüz ile kapılarımız sizlere her zaman açıktır.

Vize başvurusunu, oturma izninizin olduğu ülkelerde bulunan Büyükelçiliklere (Konsolosluk Bölümüne), Başkonsolosluğuna veya Konsolosluğa yapabilirsiniz. Böylece o ülkeye giriş yapabileceğinizi gösteren vize pasaportunuzda yer alacaktır (eğer başvurunuzda sorun yoksa).

Özellikle ilk vize başvurularında şahsen müracat etmek gerekmektedir. Başvuruda ibraz ettiğiniz belgeler ve mülakatta verdiğiniz cevaplar doğru ve net olmalıdır. Seyahat boyunca kendinizi finanse edebileceğinizi kanıtlamanız gerekebilir. Başvuruda bulunduğunuz pasaportunuz yıpranmamış olmalı ve süresi en az 1 yıl olmalıdır. Başvuru sırasında yatırdığınız vize harçları, başvurunuz reddedilmiş olsa dahi geri iade edilmemektedir.

Dikkat edilmesi gereken diğer detaylar ise, turistik veya ticari vize başvurularında, Ticaret ve Sanayi odası faaliyet belgelerinin en fazla iki ay önce alınmış olması zorunluluğudur. Vergi levhaları ise her yılın Mayıs sonu tarihli olması gerekmektedir. SSK belgelerinin onay damgalı olması gerekmekte ve Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçelerin İngilizce veya Türkçe şirketin antetli kağıdına yazılmış bir şekilde ve tarafınızdan imzalı olması gerekmektedir. Farklı Amaçlı Ziyaretler İçin Farklı Vize Başvurusu Yapmalısınız

Bir ülkeye gidiş amacınız ne ise ona uygun vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Aksi takdirde vize ihlalinde bulunabilir ve o ülkeye bir daha giriş yapma hakkınız elinizden alınabilir. Bu yüzden eğer turistik amaçlı gidiyorsanız turist vizesi, öğrenim amaçlı gidiyorsanız öğrenci vizesi, ticari amaçlı gidiyorsanız ticaret vizesi, çalışma amaçlı gidiyorsanız çalışma vizesi vb. başvuru larda bulunmalısınız

Ayrıca ev hanımları, emekliler, öğrenciler, işverenler, çalışanlardan istenen belgeler de farklılık gösterecektir. Buna göre mülakatınızda bu belgeleri bulundurmalısınız.