Atina Girit Turu

Nea Artaki - Atina - Chania - Rethimno - Heraklion – Lasithi Platosu – Ayios Nikolaos – Spinalonga Adası-Ierapetra- Thessaloniki-Kavala

750,00 €

Tarihe göre farklılık gösterir.

 • Single Farkı
  300,00 €
 • Çocuk Satış Fiyatı
  0,00 €
 • Bebek Satış Fiyatı
  0,00 €

Farklı dönemleri görmek için tarih seçiniz.

Bizi Arayın Tur Programı Yazdır
 • 8 Gün / 6 Gece
 • 1 Ülke / 11 Şehir
 • Vize Gerekiyor
 • Otobüslü Transfer
Atina Girit Turu TUR PROGRAMI

Atina-Girit Tur Programı

Nea Artaki - Atina - Chania - Rethimno - Heraklion – Lasithi Platosu – Ayios Nikolaos – Spinalonga Adası-Ierapetra- Thessaloniki-Kavala

 

İstanbul’dan Hareket: 27 Eylül 2024 Cuma,  öğleden sonra saat 16.00’da Kadıköy’den, 16:45’de Harbiye’den, 17:15’de İncirli-Ömür Plaza önünden hareket

 

Erdek’ten Hareket: 27 Eylül Cuma saat 16.00’da.

 

28 Eylül 2024 Cumartesi: İpsala sınır kapısından Yunanistan'a giriş. Kısa molalarla Thessaloniki üzerinden Erdek Rumlarının yerleştiği Nea Artaki’ye hareket. Erdek’ten göç eden mübadillerle buluşma. Nea Artaki’den  Atina'ya hareket. Panoramik Atina şehir turu.  Sintagma (Anayasa), Omonia (Birlik) meydanları, Monastraki ve Plaka semtleri, Osmanlı döneminden kalan Mustafa Ağa Camii, Fethiye Camii, Veli Bey Medresesi görüldükten sonra Akropolis ören yerini ve Akropolis Müzesini ziyaret. Belirlenen saatte otobüsümüzle Pire’ye hareket. Akşam  feribotu ile Heraklion’a  gidiş.

konaklama: Feribot’un lüks kamaralarında

 

29 Eylül 2024 Pazar:  07:00’de Heraklion limanına varış.  Girit'in önemli turistik bölgelerinden biri olan Lassithi Plateau’suna hareket ediyoruz. Dikti dağlarının çevrelediği, Lassithi Platosunda Zeus’un doğduğuna inanılan mağarayı, seramikleri ile ünlü Psychro ve geleneksel mimarisi ile ünlü Tzermiado köylerini gördükten sonra Ayios Nikolaos'a hareket. Yaya olarak yarım saatlik şehir turundan sonra Elounda kasabasına hareket. Elounda’nın karşısındaki Spinalonga Adasını ziyaret. Ierapetra’ya hareket. Şehir turu. İzmir civarından göç edenlerin kurduğu mübadil derneğini ziyaret. Otele yerleşme.

Konaklama:Ierapetra

 

30 Eylül 2024 Pazartesi:    Sabah kahvaltısından sonra Heraklion’a hareket.

Panaromik şehir turu ve Minos uygarlığının beşiği Knossos ören yerini ziyaret. Knossos’a giderken yolumuz üzerindeki ünlü yazar Kazancakis’in mezarı, Üçler Tekkesi ve Horasani Baba Tekkesi görülecek. Knossos ören yeri ziyareti sonrası Arhanes köyünü ziyaret. Akşam üzeri yaya olarak, Elefteriou Venizelou Meydanı, Morosini Çeşmesi, Valide Sultan Sebili, Vezir Çarşısı, Vezir Camii, Yeniçeri kışlaları, Osmanlı ve Venedik dönemine ait tarihi ve kültürel miras örnekleri görülecek.

Konaklama: Heraklion

 

01 Ekim 2024 Salı:

Sabah kahvaltısından sonra Rethimno’ya hareket. Şehir turu: Eski liman, Kara Musa Camii, Narece camii, eski Türk okulu, Osmanlı dönemi hükümet binası, Forteza gibi tarihi yerleri ziyaret. Chania’ya hareket. Otele yerleşme. Kısa bir dinlenmeden sonra Şehir turu:  Eski Türk/Yunan/Yahudi mahalleri, Eski Liman, Venedik Tersaneleri, Yalı Camii, Hünkar Camii gibi tarihi yerleri ve eserleri ziyaret.

Konaklama: Chania

 

02 Ekim 2024 Çarşamba: Belirlenen saatte odalarımızı boşaltıyoruz. Akşamüzeri verilen saatte otobüsümüze biniyoruz ve Chania’yı panoramik olarak da seyredebileceğimiz ve fotoğraf çekebileceğimiz Venizelos’un mezarının bulunduğu alanı ziyaret ediyor ve limana gidiyoruz. Akşam feribotu ile Pire’ye hareket.

Konaklama: Feribot’un kamaralarında.

 

03 Ekim 2024 Perşembe: Sabah saat 07:00’de Pire’ye varış. Atina üzerinden Thessaloniki'ye hareket.  Atatürk’ün evini ziyaret. Şehir turu, Mübadillerin Türkiye’ye sevk edildiği Liman, Beyaz Kule, Yedikule, Alatini köşkü, Şadırvan, Osmanlı döneminden kalan cami, hamam vb. mimari yapılar görüldükten sonra otele yerleşme. Akşam isteğe bağlı olarak Ladadika tavernalarında müzikli akşam yemeği.

Konaklama: Thessaloniki.

 

04 Ekim Cuma: Sabah kahvaltısından sonra Kavala’ya hareket. Kavala şehir turu Eski Türk mahallesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın imareti, evi, su kemeri görüldükten sonra Nea Karvali’ye hareket. Nea Karvali’deki bademli kurabiyelerin üretim yerinden alışverişten sonra Alexandroupoli üzerinden Türkiye’ye dönüş için hareket.  Gümrük işlemleri ve free shoplardan alışverişten sonra Türkiye’ye giriş.

 

 Fiyata dahil olan hizmetler: Lüks otobüsle ulaşım.  2 gece gemide, 3 gece Girit'te 1 gece Selanik'teki otellerde konaklama, otellerde sabah kahvaltısı, rehberlik hizmetleri.

 

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

Vize ücreti, seyahat sağlık sigortası ücreti, yurt dışı çıkış harcı, ören yerleri  (knossos sarayı, müzeler) giriş ücreti, öğle ve akşam yemekleri ve şahsi harcamalar.

a)      Vizeye ihtiyacı olan katılımcıların vize için gerekli evraklarını en kısa zamanda bize ulaştırmaları halinde vize işlemleri tarafımızdan takip edilecektir. (Şu anda vize randevularında çok büyük bir yoğunluk yaşanmaktadır.)

b)      Yurt dışı çıkış harcı, tur öncesi herhangi bir bankaya yatırılacaktır ve alının makbuz çıkışta ibraz edilecektir.