İSKEÇE KARNAVALI TURU

279,00 €

Tarihe göre farklılık gösterir.

 • Single Farkı
  50,00 €
 • Çocuk Satış Fiyatı
  0,00 €
 • Bebek Satış Fiyatı
  0,00 €

Farklı dönemleri görmek için tarih seçiniz.

Bizi Arayın Tur Programı Yazdır
 • 4 Gün / 2 Gece
 • 1 Ülke / 4 Şehir
 • Vize Gerekiyor
 • Otobüslü Transfer
İSKEÇE KARNAVALI TURU TUR PROGRAMI

 

 

İSKEÇE KARNAVAL TURU

2 GECE- 4 GÜN/ODA KAHVALTI

 

1 GÜN: HAREKET:

15 Mart 2024 – Cuma

 

 • Grubumuzca belirlenecek noktada buluşma ve hareket. Yunanistan’a hareket ediyoruz.
 • Yol üzerinde gerekli molalar verilerek İpsala sınır kapısına varış. Sınır geçiş işlemleri

 

 

2 GÜN: KAVALA/SELANİK/DRAMA

16 Mart 2024 – Cumartesi

 

·         Sabah saatlerinde Kavala’ ya varış ve kahvaltı.

·         Şehir turu; Osmanlının Mısır Valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmareti, Atının üzerindeki Heykelini, doğduğu evi dışarıdan görüp fotoğraf çekiyoruz. Pargalı İbrahim Paşanın yaptırdığı, ancak bugün kilise olarak kullanılan camii, Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı su kemerleri görülecek yerler arasındadır.

·         Selanik’e hareket ve varış. Şehir turu; Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ün evi, Kordon, Beyaz Kule, Selanik Kalesi ve panoramik olarak Osmanlı ve Bizans eserleri. Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, görülecek yerler arasındadır.

·         Drama’ya hareket ve varış.

·         Konaklama için otele varış ve odalara yerleşme.  

1. Geceleme Drama

                            

 3 GÜN: DRAMA/ İSKEÇE

17 Mart 2024 – Pazar

 

·         Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası,İskeçe’ye hareket ve varış.

·         Karnaval’a katılım ve serbest zaman. Ülke genelinden karnavalı izlemeye gelen her yıl 200 bin kişi ile birlikte coşkulu bir şekilde karnaval görüntülerini izleyip, eğleniyoruz.

·         Tam bir renk cümbüşünü andıran, çeşitli renklerde ve kostümlerle şehir merkezinde düzenlenecek İskeçe Karnavalı geçit törenlerini izliyoruz. Dans edip zıplayan kadınlar, yüzlerini boyayan yaşlı teyzeler-amcalar, aile boyu Karnaval katılan ve kostüm giyen dansçılar, yol boyunca etrafta toplanan kişilerle şakalaşıp ve dans ediyoruz.

·         İskeçe için ‘Bin bir rengin şehri’ diyor burada yaşayanlar, Rio karnavalı misali eğlence dolu bir gün sonrası eğlenceye doymuş şekilde törenler sonrası Dramadaki otelimize dönüş.

2. Geceleme Drama

 

                                                                                                                             

 4 GÜN: DRAMA/ İSTANBUL

18 Mart 2024 – Pazartesi

 

·         Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Türkiye’ye hareket.

·         İpsala sınır kapısına hareket ve varış.  Pasaport işlemleri sonrası yol boyunca gerekli molaların verilmesi ile İstanbul’a varış ve tur sonu.

               

·         İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI ÜCRET:279 €

·         TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI: 50 €

 

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER:

v  Lüks Otobüslerle Transfer

v  Profesyonel Rehberlik Hizmeti

v  2 gece, 4* Drama Kouros Hotel’de konaklama + kahvaltı

v  Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

v  İlk gün alınan kahvaltı

v  Şehir turları

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR

v  Vize işlemleri

v  Yurt dışı çıkış harcı

v  Tüm öğle ve akşam yemekleri

v  Müze ören yerleri girişleri

v  Kişisel harcamalarınız

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 BİLGİLENDİRME

 

 • Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)

 •  Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

 • Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

 • Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon (koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup, sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.

 • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

 • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg
 •  Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.

 • Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır .Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu işyeri izin belgeleri vb. evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
 • Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Koşukavak Turizm tarafından bildirilecektir.

 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Koşukavak Turizm tarafından bildirilecektir.

 • Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Koşukavak Turizm tarafından bilgi verilecektir


 •  3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Koşukavak Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 •  Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Koşukavak Turizm sorumlu tutulamaz.

 • Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Koşukavak Turizm tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 • Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun alışını gerçekleştirmiş sayılır.